Vrátí se Robert Downey Jr. jako Iron Man? Tady je jeho nejnovější odpověď

Dočkáme se někdy Iron Mana 4 nebo Avengers 5 s Robertem Downeym Jr.?
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Marvel Studios

reklama

Jestli nás desítky let vydávání superhrdinských komiksů naučily jedinou věc, tak je to „nikdo (kromě strýčka Bena…) není mrtvý navždy“. Touhle poučkou se samozřejmě řídí i filmy, v nichž se v posledních letech křísil nejen Superman, ale třeba i Loki. Fanoušky tak logicky zajímá, jak dlouho vydrží smrti z loňského megahitu Avengers: Endgame, v němž nás opustily hned dvě klíčové postavy.

Jak určitě víte, s návratem Black Widow je to jednoduché. Ačkoliv zůstává oficiálně mrtvá, už v květnu se dočká sólového filmu, který se odehrává řadu let před její smrtí. Mnohem složitější je to pak s Iron Manem, který by se zaprvé mohl mihnout po jejím boku (o jeho cameu v Black Widow se spekuluje už řadu měsíců), především ale vždycky může přiběhnout z paralelní reality nebo se vzkřísit jinak.

Klíčovým elementem pro tenhle tah je samozřejmě Robert Downey Jr., který JE Iron Man. Není tedy divu, že se ho lidé často ptají na návrat Tonyho Starka. A nyní tahle otázka padla v podcastu Joea Rogana. Downeyho odpověď? Prý by k návratu potřeboval extrémně pádný argument a sérií událostí, které by ho ospravedlnily. Jinak rozhodně nevidí důvod se vracet, jelikož má pocit, že z postavy vyždímal maximum a že by jeho comeback ztlumil dopad Avengers: Endgame.

Ano, v podstatě se to dá brát jako nikdy neříkej nikdy – a obzvlášť ve světě Marvelu, který má (zatím) jednu kontinuitu, bude Tonyho návrat vždycky ve hře. Minimálně však počítejte s tím, že se Downey odmlčí na dlouhé roky a vzkřísí Iron Mana jen v případě, že to pro něj bude smysluplná herecká výzva.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!