Nejlepší horor roku už v lednu? Nový Vřískot má překvapivě nadšené ohlasy

Ghostface je podle všeho zpět... a ve skvělé formě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vřískot
Paramount Pictures

reklama

Když v roce 2015 zemřel tvůrce Vřískotu a velikán hororového žánru Wes Craven, fanoušci očekávali, že už bude série spíše v bolestech umírat a točit se v začarovaném kruhu recyklace. O to překvapivější jsou veskrze pozitivní reakce na pátý celovečerák s jednoduchým názvem Vřískot, jenž vstoupí do českých kin už ve čtvrtek 13. ledna.

Filmu se chopila režisérská dvojice Matt Nettinelli-Olpin a Tyler Gillett, která se u hororových fanoušků slušně zapsala už filmy Krvavá nevěsta nebo Zrození ďábla. Na slavném Vřískotu si však duo podle všeho nevylámalo zuby, ale spíše zúročilo zkušenosti. Na Rotten Tomatoes má totiž film 93 % pozitivních reakcí při průměrném ratingu 8,3/10, což je nejvíc ze všech dílů série (jednička z roku 1996 se chlubí 83 % a ratingem 7,2/10).

Většina kritiků pochvaluje, že se nový Vřískot drží všeho, co měli fanoušci rádi na originálu, a je upřímnou poctou Cravenovi, přitom však dokáže obracet mnohá klišé, chytře překvapovat diváka a hlavně odrážet, kam se horor v posledních letech posunul.

Vřískot
Autor: Paramount Pictures Vřískot

„Toto pokračování je v mnohém přepisem prvního filmu, ale přesto si dokáže uhájit křehkou pozici requelu, tedy něčeho na hranici pokračování a remaku,“ píše ve své recenzi populární kritik Anton Bitel.

Je to horor, skrz na skrz. Ale je to i drama z maloměsta. A taky je to dost přesný a nelítostný komentář mnoha odporných výstřelků dnešního zábavního průmyslu. A taky je to extrémně vtipné,“ uvádí server The Wrap.

Videoherní magazín IGN filmu udělil výtečnou známku 9/10, pochválil vracející se i nové herce a vše shrnul: „Pátý Vřískot předvedl takovou budoucnost série, jakou jsme si ani neuměli představit – se skvěle napsaným příběhem, výtečnými hereckými výkony a báječným novým směřováním.

Vyrazíte do kina?

reklama

reklama