9 věcí, které nevíte o Aci Venturovi 2: Jim Carrey si odnesl domů půlku rozpočtu

Ace se vrací! A tentokát vyslechne Volání divočiny...
Ace Ventura 2: Volání divočiny
Ace Ventura 2: Volání divočiny
Warner Bros.

reklama

V sobotu večer se na COOLu rozjede poťouchlá komedie Ace Ventura 2: Volání divočiny. Tentokrát se náš pološílený zvířecí detektiv bude muset vydat až do vzdálené Afriky a prožije při tom nejedno kuriózní dobrodružství. Spíše než o děj tu však jde o další salvu gagů přednášených z gumového obličeje Jima Carreyho. A to je trochu škoda – druhý filmový Ace měl totiž nápadně složitý vznik.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ace Ventura 2: Volání divočiny - upoutávka

09) Vzhledem k masivnímu úspěchu prvního Ace Ventury bylo jasné, že studioví kravaťáci budou chtít pokračování. Jim Carrey byl však znám pro svou nechuť natočit sequely. V duchu jakési vlažné snahy o nespolupráci se tak neslo natáčení dvojky Ace již od počátku. Až do pokračování Blbého a blbějšího z roku 2014 byl druhý Ace Ventura jediným Carreyho pokračováním, které (navíc na vrcholu kariéry) natočil.

08) Prazvláštní atmosféra panovala i na place. Carrey v první řadě vyměnil původního režiséra Toma DeCerchia za konzultanta scénáře jedničky Steva Oedenkerka, který neměl žádnou zkušenost s režií. Carrey toho nikdy nelitoval, jisté zhoršení „filmovosti“ je však znát i vlivem tohoto rozhodnutí.

07) Ačkoliv je Ace slavný pro svou lásku ke zvířatům, ve dvojce se slavně ukáže, že nenávidí netopýry. Těsně kolem preméry Ace Ventury 2 si přitom Carrey střihl roli Hádankáře v komiksovém filmu Batman navždy, což... činí z obou bijáků prazvláštní crossover!

Ace Ventura 2: Volání divočiny
Autor: Warner Bros. Ace Ventura 2: Volání divočiny

06) Navzdory své lásce k (většině) zvířatům biják udělal několik kuriózních bot v zacházení s nimi. Aceův opičí kolega Spike je například prezentován tak, jako kdyby byl v africkém dějišti čímsi zcela běžným. Ve skutečnosti je ale Spike druhem opice, která se vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe...

05) Podobně je tomu i z hlediska šipek domorodého kmene, které Ace rozezná díky tomu, že jsou vytvořené z odlišného typu stromu než šipka vytvořená někým, kdo se za domorodce pouze maskuje. Ace ve filmu zasazeném do Afriky přímo zmiňuje strom Albizia julibrissin čeledi mimózovitých. Jeho české jméno perská akácie však napovídá problém – strom je totiž doma jen v oblasti Íránu a východní Asie. Domorodci by si tak pro své šipky museli zajít pořádně daleko!

04) Při prvním natáčení cesty na konzulát Carrey zapomněl, co má říkat, a tak začal zpívat ústřední melodii z filmu Chitty Chitty Bang Bang. Jeho kolega na palubě vozu to nekomentoval a natáčel dál. A jelikož se režisérovi tahle verze scény líbila nejvíc, dopracovala to až do filmu.

Ace Ventura 2: Volání divočiny
Autor: Warner Bros. Ace Ventura 2: Volání divočiny

03) Ace během mluvení ze spánku přehodí svůj hlas do ženské verze, která má navíc v původním znění jižanský přízvuk. Zmiňuje přitom flirtování s jistým heroickým „panem Bearegardem“. Nejde o smyšlené jméno – generál Pierre Gustave Toutant-Beauregard (1818–1893) byl významnou postavou armády Konfederace během americké občanské války.

02) „Umělý“ strach z netopýrů byl jen dílčím důvodem, proč nemá Carrey pokračování Ace Ventury příliš v lásce. Jak se později nechal slyšet, vzhledem k vykreslení domorodců se divil, že snímek nebyl na základě nauctiutrhačství přímo zakázán.

01) Carrey měl však dobrý důvod, proč se do kůže Ace Ventury vrátit – jeho kontrakt jej k tomu nejenže zavazoval, ale přihrál mu rovnou i patnáctimilionový honorář. Při rozpočtu 30 milionů dolarů tedy polovina rozpočtu padla jen na něj!

Ace Ventura 2: Volání divočiny
Autor: Warner Bros. Ace Ventura 2: Volání divočiny

Ace Ventura 2: Volání divočiny začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama