7 věcí, které nevíte o Bruci Willisovi: Živil se i jako soukromý detektiv

Život Bruce Willise je o něco zajímavější, než se na první pohled zdá...
Hartova válka
Hartova válka
MGM

reklama

Ve čtvrtek večer na COOL dorazí válečné drama Hartova válka. Colin Farrell se v něm představí jako špičkový právník, který... má tu smůlu, že je během druhé světové války zajat německými silami. Dostane se do zajateckého tábora, kde se musí postarat o Bruce Willise v případu vraždy uvnitř celého lágru. Bruce je však někým, kdo se o sebe obvykle postará sám – a platí to i o jeho životě!

07) Jak se jmenuje?

Bruce Willis se ve skutečnosti nejmenuje Bruce Willis. Narodil se jako Walter Bruce Willison (!), ale když se rozhodl skočit do herecké dráhy, přišel ze zjevných důvodů s pseudonymem.

Měsíční svit
Autor: ABC Měsíční svit

06) Přespolní chlapec

To ale není jediná zajímavost spojená s Bruceovým „zrodem“. Tenhle akční veterán se totiž nenarodil na půdě USA! Bruce má německou matku a amerického otce, kteří se setkali na americké základně v poválečném Německu. Teprve po Bruceově narození ve městě Idar-Oberstein se rodinka přestěhovala do New Jersey.

Vyvolený
Autor: Buena Vista Pictures Vyvolený

05) Bruce Willis, soukromé vočko

Jako syn z vojenské rodiny nebyl Bruce zrovna ve vatě. V mládí si musel vydělávat všelijak – vyzkoušel si tak práci v továrně či jako sekuriťák, a dokonce chvíli pracoval i jako soukromý detektiv! Nicméně, soukromí detektivové jsou obvykle výrazně méně cool než ti fiktivní.

Smrtonosná past
Autor: 20th Century Fox Smrtonosná past

04) První roličky

Bruce byl od mala zápasník, bohužel ale často bojoval sám se sebou. Například se tak musel naučit mluvit před lidmi, byl totiž od dětství značně nervózní při mluvení na veřejnosti. Jediné, co mu pomáhalo, bylo hraní hereckých rolí, a tak se vydal v ústrety herectví! Začínal v menších divadlech poblíž Broadwaye, posléze se však dostal až k divadelní hře Posedlí láskou, kde vystřídal v roli mladého Eda Harrise.

Šestý smysl
Autor: Buena Vista Pictures Šestý smysl

03) První průlom

Největším průlomem byl však pro Bruce seriál Moonlightning, český pojmenovaný Měsíční svit (přesnější název je ale „Vedlejšák“, byť ten anglický je zjevně dvojsmysl), který z něj udělal seriálovou hvězdu. Bruce ale mířil výše. Za roli Johna McClanea v první Smrtonosné pasti dostal honorář 5 milionů, který byl tehdy pro debutanta ve filmu nepředstavitelný.

Pulp Fiction
Autor: Miramax Films Pulp Fiction

02) Složitý život

Bruce byl celkem dvakrát ženatý. Poprvé s Demi Moore, s níž se (ne)slavně rozvedl v roce 2000, devět let nato si pak vzal Emmu Heming, s níž je dodnes. Z obou manželství má celkem patero dětí.

Sin City - město hříchu
Autor: Dimension Films Sin City - město hříchu

01) Ne-Oscar

Pro lidi znalé poměrů ve filmových cenách to asi není šokující, ale Bruce samozřejmě nemá žádného Oscara. Ačkoliv trochu překvapivé to je, protože zejména kolem roku 2000 poměrně úspěšně naskočil na dramatické role skrze filmy jako Šestý smysl a podařilo se mu tak (jako jedné z mála hvězd akčního filmu 80. let) solidně uspět i ve vážných rolích – jak ostatně ukazuje třeba Hartova válka!

Hartova válka
Autor: MGM Hartova válka

Hartova válka začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!