7 věcí, které nevíte o Chrisu Evansovi: Jeho dětskou láskou byla Sandra Bullock

Chris Evans ani zdaleka není jen Kapitán Amerika...
Ledová archa
Ledová archa
The Weinstein Company

reklama

V sobotu večer se na COOL přiřítí postapokalyptická sci-fi Ledová archa. Chris Evans se v ní představí jako vůdce vzpory na palubě supervlaku, který si to jako poslední výspa lidstva sviští zamrzlou krajinou po příchodu nové doby ledové. Pro představitele Kapitána Ameriky jde o (téměř...) typickou heroickou roli – skutečný Chris Evans ale nemůže být odlišnější. Poznejte jeho životní příběh!

07) Otec zubař

I když Chris dnes platí za špičkovou filmovou hvězdu, neměl nijak elitářský start. Pochází z malého městečka Sudbury poblíž Bostonu a jeho otec byl zubař. Měl sice dílčí výpomoc (jeho máma byla uměleckou ředitelkou v divadle Concord, díky čemuž se Chris jako dítě uchytil na prknech amatérského a školního divadla a besídek), cestu k regulérnímu herectví si ale musel vybojovat zcela sám. A dokonce chvíli zvažoval i to, že by se stal animátorem kreslených filmů…

Biodiversity: Wild About Life
Autor: Conoco Phillips Norge Biodiversity: Wild About Life

06) Edukační premiéra

Před posledním rokem na střední si Chris udělal letní výlet do New Yorku, kde si vyzkoušel sérii filmových a divadelních seminářů – a bylo mu ihned jasné, čemu se chce věnovat dál! Poprvé si zahrál už jako teenager ve vzdělávacím kraťasu Biodiversity: Wild About Life z roku 1997, už o tři roky později se však stěhoval do Los Angeles a střihl si první menší roličky v televizi.

Sunshine
Autor: Fox Searchlight Pictures Sunshine

05) Nekomiksové počátky

V roce 2001 si Chris střihl fotbalistu v parodii na náctileté komedie jménem Bulšit, přičemž jeho scény zjevně byly vždy velmi bohaté na odhalené tělo. Ještě zásadnější pak byla jeho role v thrilleru Cellular z roku 2004. Chris si tu stoupl po bok Jasona Stathama nebo Kim Basinger, a byť snímek nebyl žádné terno, otevřel mu cestu dál do filmového světa.

Bulšit
Autor: Sony Pictures Releasing Bulšit

04) Fantastická jednička

V roce 2005 přišel první významný zářez, který Chrise nejspíš uložil v mysli většiny z nás – role Human Torche ve Fantastické čtyřce. Jeho vtipálek byl asi tím nejlepším z celého filmu a Chris sám později řekl, že i když musí oba původní díly Fantastické čtyřky před přílišným hejtem chránit, v reálu filmy „nevypadaly úplně podle jeho představ“. Pro většinu herců by podobná komiksová anabáze byla první a také poslední, Chris ale v tomto žánru teprve začínal.

Fantastická čtyřka
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka

03) Jalové roky a Kapitán

Po první Fantastické čtyřce přišla pro Chrise Evanse jakási „jalová léta“. Některé filmy, jako třeba sci-fi Sunshine, se mu rozhodně povedly! Ale jiné, jako (taktéž na komiksové motivy natočení) Parchanti, naopak moc ne. Tím spíš bylo překvapivé, když se v roce 2010 upsal tehdy startujícímu marvelovskému filmovému vesmíru jako legendární Kapitán Amerika. Původně Chris nechtěl roli přijmout, protože nechtěl být příliš slavný – nakonec ho ale přesvědčila jeho máma, že po podobné šanci prostě musí chňapnout, a zbytek už je historie!

Captain America: První Avenger
Autor: Marvel Studios Captain America: První Avenger

02) Stepující šprýmač

Chris má pověst notorického šprýmaře, který je na míle vzdálený od seriózní postavy Kapitána Ameriky a pro sprosté slovo taky nejde úplně daleko. Ale ne všechny Chrisovy koníčky jsou v reálu tak vzdálené od starých časů – od své mámy se třeba naučil step, a jak několikrát předvedl na veřejnosti, dovede si zatrsat kdykoliv a kdekoliv.

Avengers: Endgame
Autor: Marvel Avengers: Endgame

01) Nenaplněná dětská láska?

Kromě dětských ambicí na animátora Chris zmínil, že měl ještě jeden dětský sen – byl prý platonicky zamilován do Sandry Bullock. Později, když se Chris sám proslavil ve filmu, kolovaly v roce 2014 drby, podle nichž spolu tihle dva údajně randili. Když se na to však média zeptala Sandry, ta jen pobaveně odvětila, že se ve skutečnosti už dávno stihli oženit i rozvést.

Na nože
Autor: Lionsgate Na nože

Ledová archa začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:10.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama