9 věcí, které nevíte o Deadpoolovi: Co Ryan Reynolds ukradl na place?

Tahle komiksová zábava málem vůbec nespatřila světlo světa...
Deadpool
Deadpool
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deadpool začíná na Prima COOL již v sobotu ve 22.00. Doslova vymodlený i vydřený snímek neměl snadný vznik, o to sladší však byl úspěch tohoto netradičního komiksového antihrdiny, který je doslova unikátním úkazem! Poznejte devět věcí, které musíte vědět o vzniku Deadpoolova celovečeráku!

Deadpool - upoutávka
Deadpool - upoutávka

09) První kroky k natočení filmového Deadpoola započaly již pradávno v únoru 2004, postava Deadpoola se však (v poněkud pozměněné verzi) nejprve ukázala v X-Men Origins: Wolverine v roce 2009, kde mnoho nadšení od fanoušků nesklidila. V roce 2010 proto začaly přípravy nové verze, která by byla komiksovému Deadpoolovi mnohem bližší.

08) Studio Fox se poměrně logicky obávalo toho, že by Deadpool při "autentickém" vykreslení podle komiksové předlohy musel získal "dospělácký" eRkový rating – ten přitom typicky znamená i výrazně nižší zisky. K zásadnímu risku jej nakonec přesvědčila testovací nahrávka toho, jak by eRkový Deadpool mohl vypadat, a především to, že se z ní po "úniku" na internet stal virální fenomén (viz video níže).

07) Na apríla 2015 si Reynolds přesto udělal z fanoušků legraci, když oznámil, že Deadpool bude mít "náctiletý" rating PG-13. Okamžitě se zvedla vlna odporu a Reynolds musel ještě téhož dne vyjasnit, že bylo oznámení zamýšleno jen jako aprílový vtípek.

06) Původní kostým Deadpoola měl ve své vnější vrstvě vyrýsované "umělé" svaly, které měly dodat svému nositeli maskulinnější postavu. Reynolds však před natáčením posiloval jako zvíře, vylepšený kostým mu tak byl nejenom příliš těsný, ale zvětšoval jeho vzhled do absurdních rozměrů. Přídavná muskulatura tak nakonec musela být odebrána.

05) Reynolds si Deadpoolův kostým ponechal i po natáčení – údajně se nikoho z producentů neptal a prostě si ho odnesl placu.

04) Postava taxikáře Dopindera je prý inspirována skutečným "fajn týpkem", kterého Reynolds znal na základní škole a... později ho prý zabil blesk. Dopinder je tak jakousi poctou tomuto zvláštnímu jedinci. Nakolik lze tato slova Reynoldsovi ovšem věřit, je na každém z vás...

Deadpool
Autor: 20th Century Fox Deadpool

03) Jeden ze scenáristů, Rhett Reese, prozradil, že se ve filmu místo Negasonic Teenage Warhead mohli objevit jiní mutanti jako třeba Cannonball. Nakonec o účasti Negasonic Teenage Warhead rozhodlo něco překvapivě jednoduchého – filmařům se zkrátka líbilo její jméno.

02) Deadpool se navzdory původní skepsi producentů stal doslova zlatým dolem – snímek s lidovým rozpočtem 58 milionů dolarů utržil 783 milionů a stal se nejen nejvýdělečnějším dílem série X-Men, ale i nejvýdělečnějším filmem s "dospěláckým" ratingem R!

01) Po letní akvizici studia 20th Century Fox korporací Disney se nyní spekuluje o možném ultimátním crossoveru mezi marvelovkami s Avengers a sérií X-Men, potažmo i Deadpoolem. V budoucnu tak na plátně nejspíše uvidíme Deadpoola po boku zbylých marveláckých hrdinů i dalších X-Menů. Zdali u toho bude i Ryan Reynolds a zdali si filmový Deadpool i nadále zachová eRkový rating, je zatím velkou neznámou. Můžeme však doufat, že úspěch jedničky (a posléze i dvojky) přesvědčí hlavouny Disneyho o zachování doposud nastaveného stylu.

Deadpool
Autor: 20th Century Fox Deadpool

Deadpool začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.00. Pokud o něm chcete vědět úplně všechno, zamiřte do našeho speciálu!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama