9 věcí, které nevíte o Godzille: Kdy se málem utkala s Batmanem?

Potvora velká jako ošatka jejích tajemství.
Godzilla
Godzilla
TriStar Pictures

reklama

Obří Godzilla začne na Prima COOL bořit mrakodrapy již v neděli ve 20.00. Snímek z roku 1998 tehdy navazoval na skoro půlstoletí existence Godzilly v Japonsku. I dnes je však Godzilla živá tak, jako nikdy předtím, což nás přivedlo ke shrnutí devatera zajímavostí z minulosti i budoucnosti téhle slavné potvory.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Godzilla - upoutávka

09) "Navazuje" na King Konga

Dnes, kdy Američani přebírají Godzillu do svých rukou, je o to komičtější, že byl původní film Godzilla z roku 1954 přímo inspirován masivní popularitou amerického King Konga v Japonsku.

08) Původně se jmenovala Gojira

Nejen to, Gojira byla přezdívka vyhazovače ve studiu Toho, kde první film vznikal. Jde o spojení slov „gorila“ a japonského slova „kujira“ (velryba). Hlavouni studia se však rozhodli, že chtěli zkusit apelovat i na americké diváky – a pro ty byla Godzilla stravitelnější.

Godzilla (1954)
Autor: Toho Godzilla (1954)

07) Původně šlo o obří chobotnici

Godzilla mohla mít chapadla tak příznačná pro mnohé japonské příběhy… Producent Tomoyuki Tanaka se však nakonec rozhodl inspirovat se u dinosaurů.

06) George Takei začínal jako dabér Godzilly

Hluboký hlas zajistil Takeimu jednu z jeho prvních rolí – anglického dabéra postav v druhém dílu původní Godzilly. Několik let poté pak směřoval do seriálového Star Treku, kde se samozřejmě proslavil jako pan Sulu.

05) Skoro vznikl film Batman vs. Godzilla

Zpátky v 60. letech, kdy měl americký Batman pověst zcela ujetého seroše, se zvažovalo jeho krátké propojení se světem Godzilly. Bohužel (nebo naštěstí?) však z plánů sešlo.

Godzilla (1998)
Autor: TriStar Pictures Godzilla (1998)

04) Zabojuje si s King Kongem

Nynější filmová inkarnace západní Godzilly se stala součástí tzv. MonsterVersa, v němž by si během dvou let měla zabojovat i s King Kongem. Člověka to vede přímo ke slavným slovům Dartha Vadera: Kruh se uzavírá!

03) Má vlastní kult

Americké městečko Zillah si sice založilo vlastní křesťanskou církev dekády předtím, než Japonci vymysleli Godzillu, to však neznamená, že zdejší věřící nemají smysl pro humor – kdo jiný se může chlubit tím, že je členem církve jménem God-Zillah?

Godzilla (2014)
Autor: Warner Bros. Pictures Godzilla (2014)

02) Jmenuje se po ní skutečný dinosaurus

Objev učiněný paleontology v severním Mexiku nalezl nový druh dinosaura starého 210 milionů let a dlouhého kolem sedmi metrů. Vědce nenapadlo nic lepšího, než jej pojmenovat Gojirasaurus.

01) Objevila se v reklamách.

Godzilla se za půlstoletí své dráhy vyskytla v celé řadě nejrůznějších reklam – my jsme pro vás vybrali například ujetý spot z roku 1992, kde město ničící monstrum… zajímavě propaguje značku Nike.

Godzilla od krále ničitelů Rolanda Emmericha začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!