7 věcí, které nevíte o Keanu Reevesovi: Kolik peněz odmítl, aby nemusel hrát v Nebezpečné rychlosti 2?

Milovaná akční hvězda patří mezi nejskromnější hollywoodské ikony.
Keanu Reeves
Keanu Reeves
Netflix

reklama

V pátek večer na COOL dorazí sci-fi komedie Pořádné pecky Billa a Teda. Keanu Reeves se v ní vrací ke své průlomové roli poťouchlého cestovatele časem, jehož misi tentokrát nakopne návštěvník z budoucnosti. Hudbou protkané dobrodružství je především koncertem pro Reevese samotného – a to je ideální příležitost připomenout si jeho život a dílo.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pořádné pecky Billa a Teda - upoutávka

07) Dítě mnoha světů

Reeves je doslova multikulty děcko. Narodil se v Beirůtu, jeho matka byla modelka a návrhářka kostýmů původem z Anglie, jeho otec byl geolog s čínsko-havajskými kořeny. Ačkoliv otec rodinu poměrně brzy po Reevesově narození opustil, Reeves sám vyrůstal v řadě různých měst na světě, jak jeho máma cestovala za prací, a podepsaly se tak na něm nejrůznější kulturní vlivy.

John Wick 2
Autor: Summit Entertainment John Wick 2

06) Mezi hokejistou, buřičem a hercem

Nakonec se rodina usadila v kanadském Torontu, když Reevesova máma získala práci jako kostymérka kanadských rockerů. To vedlo třeba i k situaci, kdy dospívajícího Reevese hlídal muzikant Alice Cooper. Reeves sám byl bouřlivák již za mlada – vyloučili ho ze čtyř různých středních škol, zvažoval dráhu hokejisty, ale nakonec se vydal vstříc herectví.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda
Autor: Orion Pictures Skvělé dobrodružství Billa a Teda

05) Norman Kreeves?

Jméno "Keanu" je havajský výraz pro "svěží vítr z hor". Reevesův agent svému svěřenci zpočátku radil, že je jeho jméno příliš exotické – a doporučil mu vzít si umělecké jméno "K.C. Reeves", "Chuck Spadina" nebo "Norman Kreeves". Reeves ho však poslal k šípku a začal sbírat postupně stále výraznější role...

Bod zlomu
Autor: 20th Century Fox Bod zlomu

04) Tedův průlom

První velkou Reevesovou rolí byl právě Ted v bijáku Skvělé dobrodružství Billa a Teda – komediální sci-fi blbině, která vydělala horentní sumy peněz. Tou dobou ale Reeves stále zkoušel i svou druhou dráhu muzikanta – jeho kapela Dogstar vystupovala od roku 1991 až do roku 2002 a hrála třeba i po boku Bon Joviho!

Nebezpečná rychlost
Autor: 20th Century Fox Nebezpečná rychlost

03) Bezpečná rychlost

Skutečně velkou hvězdou se však Reeves stal až s Nebezpečnou rychlostí z roku 1994. Našlapaný blockbuster z něj poprvé udělal akční hvězdu, přesto odmítl hrát v pokračování – a Foxové ho kvůli tomu na dekádu dali na svůj blacklist. Reevesovi to však nevadilo a střihl si postupně roli v ještě úspěšnějším Matrixu, aby svůj status akční ikony nakonec zacementoval v Johnu Wickovi.

Matrix
Autor: Warner Bros. Matrix

02) Skromná hvězda

Přesto všechno si Reeves udržuje pověst extrémně skromné globální hvězdy – pravidelně se o své honoráře dělí s kaskadéry i jinými herci, například ze své výplaty za Ďáblova advokáta upustili milion, jen aby si ve filmu zahrál Al Pacino. Za Nebezpečnou rychlost 2 mu chtěli dát 11 milionů, přesto odmítl! A mohlo být ještě lépe – motal se totiž i kolem role Wolverinea v původních X-Menech.

Pořádné pecky Billa a Teda
Autor: United Artists Pořádné pecky Billa a Teda

01) Bohatým bral, nemocným dával

Zřejmě nejsrdceryvnějším elementem Reevesovy osobnosti je však jeho financování nejrůznějších beneficí. Když třeba jeho sestra Kim onemocněla leukémií, Reeves založil soukromou nadaci na podporu výzkumu nádorových onemocnění a podporu dětské onkologické léčby. Zvláště v druhé polovině kariéry tak Reeves působí spíš jako mesiáš než jako akční mlátička...

Matrix Resurrections
Autor: Warner Bros. Matrix Resurrections

Pořádné pecky Billa a Teda začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!