9 věcí, které nevíte o Kill Billovi: Jaké je Nevěstino pravé jméno?

Uma Thurman vyráží do akce jako ženský Bruce Lee!
Kill Bill
Kill Bill
Miramax

reklama

Připravte se na jednu pořádně krvavou cestu za pomstou – kultovní Kill Bill režiséra Quentina Tarantina totiž na COOLu začíná už v sobotu večer! Uma Thurman tu jako jediný přeživší své vystřílené veselky sestaví seznam jmen, kterým je třeba se pěkně zostra pomstít. A protože Kill Bill patří mezi jeho nejlepší bijáky, rozhodli jste se, že vám o něm řekneme trochu víc...

09) Původní koncept filmu vymysleli Quentin Tarantino s Umou Thurman během natáčení Pulp Fiction. Bavili se jednoduše na place o tom, jaké filmy by rádi tvořili, a z obou vypadlo, že by chtěli natočit poctu sedmdesátkovým kung-fu bijákům. Uma následně přišla s nápadem na úvodní scénu Nevěsty přežívající vystřílení veselky. Celý scénář pak vznikal 6 let a měl 220 stran.

08) Tarantino chtěl pro roli O-Ren Ishii původně japonskou herečku, ale když předtím viděl Lucy Liu, okamžitě jí roli nabídl a přepsal její postavu do Čínskoameričanky.

07) Navzdory kreativní roli Thurman měl Tarantino přece jenom širší znalosti kung-fu filmografie. Před první klapkou tak Umě nakázal nakoukat si tři filmy, které jsou největší kreativní inspirací Kill Billa – snímek Johna Woo jménem Dip huet seung hung z roku 1989, Coffee z roku 1973 a slavný biják Sergia Leoneho jménem Pro hrst dolarů (1964).

Kill Bill
Autor: Miramax Kill Bill

06) Ve scéně v kostele uprostřed pouště můžete krátce spatřit dvě nečekané tváře – Samuela L. Jacksona jako varhaníka a Bo Svensona jako kazatele!

05) Během natáčení si herci a štáb vytvořili opakující se gag, když do kamery provolávali sousloví "Ahoj, Sally!" směřované k hlavní střihačce filmu Sally Menke. Nakolik tento vtip, poněkud komplikující střih scén, docenila Sally samotná, bohužel není známo...

04) Záběr, při němž Nevěsta rozetne baseballový míček vedví, není trikovou scénou – jde o skutečné rozpůlení míčku pomocí katany. Namísto Umy Thurman však míček rozpůlila její kaskadérka Zoë Bell.

Kill Bill
Autor: Miramax Kill Bill

03) Když Chiaki Kuriyama (Gogo) natáčela scénu, při níž rotuje svým "řemdichem", omylem se jí podařilo zbraní zasáhnout jednoho člena štábu, na němž celé natáčení stálo a padalo – režiséra Quentina Tarantina.

02) Trikař Christopher Allen Nelson se po natáčení v rozhovoru pro média pochlubil, že bylo pro film využito přes 1700 litrů umělé krve. Velká porce se přitom zužitkovala na natáčení obří bitvy s Crazy 88 v prvním filmu. Tarantino nicméně velkou část využité krve "kreativně" utlumil z ratingových důvodů, když scénu přepnul do černobílého zobrazení!

01) Ačkoliv si filmaři dali hodně záležet, aby ve filmu ani jednou nepadlo Nevěstino skutečné jméno, diváci ho i přesto mohou vypátrat. V kratičkém záběru na letenku do Okinawy je totiž na okamžik vidět, že se hlavní hrdinka jmenuje Beatrix Kiddo.

Kill Bill
Autor: Miramax Kill Bill

První Kill Bill začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.10.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama