9 věcí, které nevíte o filmu Kingsman: Tajná služba: Proč je v něm hvězda Star Wars?

Bondovka podle komiksu, třikrát hurá!
Kingsman: Tajná služba
Kingsman: Tajná služba
20th Century Fox

reklama

V neděli večer bude COOL patřit špiónskému akčňáku Kingsman: Tajná služba. Ve variaci na klasické bondovky se vám představí mladý floutek z ulice Eggsy, který je naverbován do elitní špionážní agentury Kingsman – a, světe div se, bude tu muset zachránit svět! Pocta Conneryho éře klasických špionážních filmů je ale jenom první zajímavostí na celém bijáku. Vypíchli jsme pro vás devatero dalších pikanterií!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kingsman: Tajná služba - upoutávka

09) Projekt původně stylově vznikl nad skleničkou drinku, když komiksový tvůrce Mark Millar a režisér Matthew Vaughn v baru řešili, jak jsou dnešní špionážní filmy v čele s agentem 007 a Jasonem Bournem „příliš seriózní“. Rozhodli se proto natočit jeden film, který by byl čistokrevnou zábavou. Aby měl čas natočit svůj vysněný biják, Vaughn dokonce odmítl natáčení komiksovky X-Men: Budoucí minulost. Měl však své důvody, domníval se, že když se natáčení nechopí on, nikdo jiný nebude dost šílený na to, aby ho nahradil.

08) Základem filmu byl kromě scénáře i komiks The Secret Service, který v roce 2012 vydalo nakladatelství Marvel. Komiks se však od filmu v mnoha ohledech liší, a to včetně geneze hlavního hrdiny. Jeho popularita a úspěch však přesvědčily filmové producenty o tom, že film může mít úspěch. 

07) O celovečeráku se začalo šuškat v roce 2013. Objevil se totiž drb, podle něhož by si hlavního záporáka měl zahrát sám Leonardo DiCaprio! Vaughn měl co dělat, aby informaci popřel jako zcela vycucanou z prstu. Namísto Lea se role superzlouna ujal Samuel L. Jackson a filmu propůjčil i šlapání si na jazyk, s nímž v dětství sám bojoval! 

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

06) Colin Firth se chopil hlavní mužské role. Aby však v 53 letech (!) mohl přesvědčivě uhrát akční roli, šest měsíců makal v posilovně. Do zbylých rolí Vaughn obsadil nováčky – Sophie Cookson se proměnila v Roxy, i když se nabízely i známější tváře jako Emma Watson. Vaughn však chtěl dát šanci neokoukaným nováčkům. Hlavní roli Eggsyho si pak střihl Taron Egerton, jehož specialitou bylo zkombinování tanečního talentu a studia bojového umění.

05) Vedlejší roli profesora Arnolda si pak zahrál Mark Hamill alias Luke Skywalker ze Star Wars. Pro znalce komiksové předlohy jde o vtipný odkaz: když totiž záporák Arnold v komiksu začne unášet celebrity, Mark Hamill je jeho prvním cílem.

04) Matthew Vaughn původně zamýšlel, že agenti budou muset ve scéně finální zkoušky doopravdy zabíjet psy. Scenáristka Jane Goldman s tím však nesouhlasila kvůli strachu, že si kvůli tomu filmové postavy znechutí značnou část diváků. Nakonec došlo na kompromis se slepými náboji.

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

03) Obchody s drahými obleky v minulosti skutečně občas sloužily v roli utajené základny špionů – britská tajná služba podobné obchody využívala během první a druhé světové války.

02) Scéna zatopení ubikací byla skoro osudná i filmařům samotným. Vlivem špatného signálu došlo původně na zaplavení kulis předčasně, když v nich byl štáb a technika. Ačkoliv programovatelné vodní nádrže místnost zaplavily jen „po kotníky“, drahý omyl všem znechutil natáčení. Šlo přitom hned o první den na place!

01) První díl Kingsmanů nakonec vzdor nižším očekáváním, ehm, uspěl nad všechna očekávání! Série se roztáhla i do herního nebo knižního světa, hlavně ale vzniklo pokračování jménem Kingsman: Zlatý kruh. Záhy pak dorazil prequel z první světové války a blíží se také regulérní trojka.

Kingsman: Tajná služba
Autor: 20th Century Fox Kingsman: Tajná služba

Špiónská řežba Kingsman: Tajná služba začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!