9 věcí, které nevíte o hororu Kosti a skalp: Co má společného s Iron Manem?

Připravte se na drsnou kanibalskou jízdu, u níž budete sem tam odvracet oči...
Kosti a skalp a Iron Man
Kosti a skalp a Iron Man
RLJ Entertainment / Marvel Studios

reklama

V sobotu večer se na COOL prostřílí westernový horor Kosti a skalp. Střetnou se tu kovbojové a Indiáni v tak trochu netradičním pojetí – zdejší Rudoši unášející lidi jsou totiž kanibalové, a celý biják s šerifem Kurtem Russellem v hlavní roli tak dostane poněkud... nečekanou příchuť. Poznejte o tomto temném westernu vše, co jste možná neznali!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kosti a skalp - upoutávka

09) Duchovním námětem Craiga Zahler byl román Wraiths of the Broken Land z roku 2013, který vykresloval Divoký západ v “brutálně autentickém smyslu”, ale zároveň chtěli filmaři zachytit ve filmu nadpřirozeno jako něco, co není ani skepticky popřeno, ani fantasácky potvrzeno – čili jako něco nevyřčeného a nejasného.

08) Pro Zahlera šlo o režijní debut, přičemž zvoleným žánrem byl primárně horor! Krom Kurta Russella ve filmu zazářil i Patrick Wilson a po delší době také Matthew Fox, kterého si můžete pamatovat jako Jacka ze Ztracených.

07) Filmaři na place také dost improvizovali, finální biják totiž vznikl rovnou po prvním nástřelu scénáře. Občas se zkrátka zadaří! Zvláště, když má režie unikátní vizi...

Kosti a skalp
Autor: RLJ Entertainment Kosti a skalp

06) O to ještě víc dechberoucí je skutečnost, že celý film vznikl jen za 21 dnů!

05) Tak trochu netradiční byly i některé filmové kvéry. Revolver Arthura O’Dwyera je z dílny Merwin & Hulbert Revolver, který sice není tak historický známý jako Colt nebo Smith & Wesson (který ve filmu lze také zahlédnout), ale na Divokém západě v reálu rovněž šlo o populární zbraň.

04) Bez přílišného spoilerování lze říct, že jde již o druhý film Davida Arquetta, ve kterém hraje jistou roli kanibalismus. Tím předešlým byl kultovní horor Žer nebo zemři z roku 1999, který rovněž obsahoval prvky westernu – a oba filmy jsou si v jistém ohledu podobné.

Kosti a skalp
Autor: RLJ Entertainment Kosti a skalp

03) Ve skutečnosti se kanibalismus u některých indiánských kmenů skutečně vyskytoval – existují důkazy ohledně epizod kanibalismu u Huronů či Algonquinů, ale také Mohawků nebo kmenů žijících na území budoucího Texasu. Na druhou stranu, totéž lze do jisté míry říct o mnoha kulturách jinde po světě.

02) Matthew Fox řekl, že si natáčení Kostí a skalpu užíval více než kterýkoliv jiný celovečerák. A nebylo to jen kvůli tomu, že chtěl dle svých slov vždy hrát ve westernu (jistou roli možná hrálo i to, že Fox v posledních letech v mnoha jiných filmech nehrál...).

01) Jeskyně, v níž se odehrává část finále, vám možná přijde povědomá – natáčely s v ní totiž afgánsko-jeskyňové scény v prvním Iron Manovi!

Kosti a skalp
Autor: RLJ Entertainment Kosti a skalp

Westernový horor Kosti a skalp začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.30.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama