9 věcí, které nevíte o Mission: Impossible 3: Koho si v ní měla zahrát Scarlett Johansson?

Tentokrát temnější díl, ve kterém se Ethan Hunt žene do chomoutu.
Mission: Impossible III
Mission: Impossible III
Paramount Pictures

reklama

Naše cesta špiónskou ságou pokračuje – už v neděli večer COOL kývne na Mission: Impossible 3. Ethan Hunt tentokrát bude řešit nejen šíleného překupníka zbraní, ale i zradu ve vlastních řadách. A krom toho ve trojce začíná i linie s jeho snoubenkou. Oproti bujarému druhému dílu je třetí film značně temnější a vypointovanější. Sepsal a natočil jej ostatně J. J. Abrams, jenž se později vrhnul na Star Treky a Star Wars! Jak je možné, že jediná série tak brutálně střídala styly? Nejen na to jsme vzpomněli v dalším výběru špiónských zajímavostí.

09) Zprvu se zdálo, že třetí díl je elita všech elit – v roce 2002 byl totiž pod přípravou filmu podepsán David Fincher (Sedm) s tím, že na premiéru dojde v roce 2004. Fincher se ale nakonec z projektu zase odpoutal, aby měl víc času na jiné filmy. Po něm přišel režisér Joe Carnahan, jenž sice také po chvíli utekl, může však alespoň za vznik základních obrysů zápletky. Kenneth Branagh měl tehdy hrát teroristu inspirovaného Timothym McVeighem (strůjce atentátu v Oklahoma City) a ve vedlejších rolích se měly objevit Carrie-Anne Moss (Trinity z Matrixu) a mladičká Scarlett Johansson.

08) Po Carnahanovi převzal štafetu konečně J. J. Abrams, jehož si do filmu de facto dosadil Tom Cruise sám. Pro Abramse byl film režijním debutem – a šlo o nejdražší debut vůbec, třetí Mission: Impossible totiž stála 150 milionů dolarů. Tou dobou, samozřejmě, byl už Abrams slavný díky seriálu Ztraceni.

07) Ve filmu původně mohla být Thandie Newton (Nyah Nordoff-Hall ze dvojky), ta však odmítla. Její postava byla změněna na postu Leah Quint, kterou by hrála právě Carrie-Anne Moss. Abrams však její hrdinku nakonec vyškrtnul a vymyslel Ethanovu snoubenku, již si nakonec střihla Michelle Monaghan.

Mission: Impossible III
Autor: Paramount Pictures Mission: Impossible III

06) Co se týče role Scarlett Johansson, tady je to mnohem zábavnější. ScarJo totiž měla hrát roli agentky Lindsey, která nakonec připadla Keri Russell a která tudíž zemře v první čtvrtině filmu. Mělo se tak stát tři čtyři roky předtím, než nakonec Scarlett začala hrát Black Widow.

05) Během natáčení v Římě se ukázali být značným problémem turisté, potažmo čumilové, kteří svými dotěrnými těly přečuhujícími do záběrů kazili draze připravované scény. Produkce proto nakonec vyslala do ulic jako návnadu druhý kamerový tým spolu s komparzisty převlečenými za řádové sestry, který by na sebe měl poutat pozornost, aby mohl tým první pracovat nerušen.

04) Chvíli to vypadalo, že roli Benjiho dostane britský komik Ricky Gervais, vlivem různých neupřesněných důvodů (nejspíš kvůli tomu, že jsou si s Tomem Cruisem malilinko podobní v obličeji?) ji však získal Simon Pegg. Traduje se, že Pegg o dva roky dříve (po úspěchu své zombie komedie Soumrak mrtvých) řekl, že se sice bude snažit o kariéru v Hollywoodu, ale rozhodně nečeká, „že bude hrát třeba v Mission: Impossible 3". Inu...

Mission Impossible III
Autor: Paramount Pictures Mission Impossible III

03) Jako obvykle i tentokrát spáchal Tom Cruise většinu svých kaskadérských kousků sám. Obešlo se to bez vážnějších zranění, i přesto si ale v jedné ze scén zlomil několik žeber.

02) Pro Maggie Q byl film první příležitostí, kdy usedla za volant – nikdy předtím za ním neseděla, zde však měla sehrát mj. roli řidičky. Povětšinou jí to šlo bez problémů, pak ale v ostrém záběru zapomněla nohu na plynu a pomačkala plechy zaparkovanému autu.

01) Pro studio Paramount bylo najmutí Abramse značným riskem – nemohl totiž ze svých seriálů vyskočit ze dne na den, a tak byla produkce filmu odložena o víc než rok. Právě proto z projektu vystoupili i Branagh, Moss a Johansson, upsali se totiž už zase dalším filmům a nemohli si dovolit čekat tak dlouho. Tom Cruise si ale jako fanoušek Abramsova seriálu Alias trval na svém – a obětoval Abramsově vizi i velké osekání svého vlastního honoráře!

Mission: Impossible III
Autor: Paramount Pictures Mission: Impossible III

Mission: Impossible 3 začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama