9 věcí, které nevíte o pokračování Barbara Conana. A jak to vypadá s trojkou?

Nejlepší na světě je rozdrtit nepřátele, hnát je pak před sebou a slyšet nářek jejich žen!
Ničitel Conan
Ničitel Conan
Universal pictures

reklama

Po jednom z nejlepších fantasy filmů všech dob, Barbaru Conanovi, dorazí na COOLu i jeho pokračování – páteční Ničitel Conan. Následovník ultimátní klasiky během let trochu zapadl. I přesto jsme ale sesumírovat vše, co o této rubačce (možná) nevíte.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ničitel Conan - upoutávka

09) I když film nemohl režírovat John Milius (Barbar Conan), on sám se při natáčení jedničky inspiroval filmem Vikingové z roku 1958 – produkce proto pro Ničitele Conana sehnala rovnou Richarda Fleischera, rejžu Vikingů!

08) Původní název filmu byl Conan: Král zlodějů, což poměrně značně uhýbá z představy Conana jako drsného řezníka, jak ji dnes máme zažitou. 

07) Scénář prošel celou řadou úprav, dokonce tak velkou, že si původní autoři příběhu mohli vydat komiks založený na své story, která se značně liší od filmu. 

Ničitel Conan
Autor: Universal pictures Ničitel Conan

06) Snímek je tak trochu bratrem sci-fi bijáku Duna od Davida Lynche. Obě produkce totiž vznikaly ve stejný čas v Mexico City, producent Dino De Laurentiis proto přišel s geniálním nápadem, že některé scény obou filmů natočí stejný štáb na stejném místě, jenom s jinými herci!

05) Natáčení muselo být vůbec zábavné. Představitelce princezny Olivii d’Abo bylo jenom třináct let, na place si střihli cameo borci jako tehdejší basketballová legenda Wilt Chamberlain anebo wrestler Obr André. 

04 Snaha vydělat na Conanovi horentní sumy se nakonec podepsala i na přestříhání pro dětičky. Film měl sice původně (stejně jako Barbar Conan) disponovat ratingem R, tedy pro dospělé, studio si však vymohlo přestříhání pro rating PG pro mladistvé, které jednoduše nejde přehlédnout. 

Ničitel Conan
Autor: Universal pictures Ničitel Conan

03) I přesto nám ovšem Ničitel Conan navždy zajistil přízeň Arnolda Schwarzeneggera. Ten totiž jako úspěšný herec v průběhu natáčení konečně získal americké občanství.

02) Biják se měl dočkat hned několika možných pokračování. První mělo přijít záhy v roce 1986, Arnold se však raději upsal jistému filmu jménem Predátor, a tak se Conan 3 odložil. Další šanci měla verze, která se málem natáčela v roce 2002. Její jméno bylo Král Conan, režírovat chtěli tehdejší Wachovští, ale opět se jí do cesty postavil osud – Arnie se totiž po vítězství ve volbách stal králem skutečným, toho času v Kalifornii.

01) V roce 2017 měla jít do kin film Legenda Conan, jenž by přeskočením čtyř dekád příběhů skutečně završil celou ságu Arnoldova hrdiny. Projekt se ale nikdy nedal dohromady a momentálně to vypadá, že už se to jen tak nezmění...

Ničitel Conan
Autor: Universal pictures Ničitel Conan

Ničitel Conan začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!