9 věcí, které nevíte o Pulp Fiction: Každou Historku z podsvětí měl původně točit jiný režisér

Jak vznikala devadesátková perla Quentina Tarantina?
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Miramax Films

reklama

Ve čtvrtek večer se na COOL vrátí legendární gangsterka Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Bruce Willis, Samuel L. Jackson a celá další barvitá galerie losangeleských kriminálních živlů se představí v příběhu, který proslavil Quentina Tarantina a dodnes zůstává neuvěřitelně svěží. Jak tahle rozmanitá série zápletek vznikala? Posvítili jsme si na Pulp Fiction od A až po Zeda!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pulp Fiction: Historky z podsvětí - upoutávka

09) První verze scénáře Pulp Fiction vznikla na podzim 1990 a psal ji ještě scenárista Roger Avary. Quentinovou ideou tehdy bylo natočit krátký film z jediného příběhu, domníval se totiž, že to bude snazší než natočit celovečerák. Problém byl jen v tom, že mu na kraťas nikdo nechtěl dát peníze. Tarantino se sice následně proslavil Gangstery, ale studia po něm stále chtěla plnokrevný film. A tak byl kraťas jednoduše spojen s dalšími povídkami do Historek z podsvětí.

08) Původní ideou filmu bylo, že každý ze tří hlavních příběhů natočí jiný režisér – tedy něco, co bylo později užito třeba v Grindhouse nebo ve Čtyřech pokojích. V době natáčení Pulp Fiction ale na podobný koncept ještě neuzrál čas…

07) Tarantinova pozdější dvorní herečka Uma Thurman nabídku na hraní Mii Wallace původně odmítla. Quentin ji ze zoufalství začal předčítat scénář po telefonu, což nakonec Umu zaujalo/otravovalo natolik, že na roli přece jen kývla.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Pulp Fiction: Historky z podsvětí

06) V původním znění vyjde rozverné anglické slovíčko „fuck“ z úst hrdinů celkem 65krát!

05) Informace ze zákulisí dovedou i po letech překvapit a vyřešit některá slepá místa zápletky. Quentin se třeba později nechal slyšet, že za záhadu poškrábaného Vincentova auta může Butch!

04) Slavný záběr, v němž Vincent píchne do Miiny hrudi stříkačku a adrenalinem, byl natočen pozpátku a teprve poté obrácen, aby nedošlo na újmu Umy Thurman. Pokud se budete pozorně dívat, můžete si všimnout, že značka vpichu není po „oživení“ Mii vidět.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Pulp Fiction: Historky z podsvětí

03) Snímek stál jen 8 milionů dolarů, což je na hollywoodský biják doslova za hubičku i po započtení inflace. Nakonec v kinech utržil přes 200 milionů – ačkoliv byl velkým tahákem „paradoxně“ Bruce Willis…

02) Proč paradoxně? Bruce měl tou dobou na triku několik propadáků, byť čas tuto jeho fázi už smyl. Do zahraničí ovšem jeho aktuální špatná pověst nedorazila, takže se tam Pulp Fiction (ironií osudu) mohlo prodat jako „velký film s Brucem Willisem“. Do natáčení Bruce mimochodem navezl jeho kamarád Harvey Keitel – věděl totiž, že byl velkým fanouškem Gaunerů.

01) Pokud byste si filmové scény pustili chronologicky, objevili byste dojemné zakončení zdejší zápletky – závěrem filmu je totiž vlastně scéna, v níž Butch a Fabienne odjíždějí „při západu slunce“ pryč z města.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí
Autor: Miramax Films Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí začínají na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!