7 věcí, které nevíte o Quentinu Tarantinovi: Co by dělal, kdyby netočil filmy?

„Magor z videopůjčovny“ má na krku nesmírně zajímavou minulost.
Kill Bill - Quentin Tarantino
Kill Bill - Quentin Tarantino
Miramax Films

reklama

Ve čtvrtek večer bude COOL patřit cooltovní gangsterce jménem Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Opět se vám připomenou ty nejlepší persóny z losangeleského podsvětí 90. let, jak je jedinečně zaznamenal režisér Quentin Tarantino, pro něhož šlo o zcela zlomový biják. Vytáhli jsme proto hrstku zajímavostí, které o něm možná nevíte.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pulp Fiction: Historky z podsvětí - upoutávka

07) Ir, Indián, Ital

Quentin se narodil na 27. března 1963, brzy bude tedy mít narozeniny – mnohem zajímavější než datum jeho příchodu svět je ale jeho etnicita. Tarantino má totiž krom italských a irských předků také trošku indiánské krve z kmene Cherokee. To však už příliš nevysvětluje jeho prostřední jméno. J v Quentin J. Tarantino totiž znamená „Jerome“.

Tenkrát v Hollywoodu - Quentin Tarantino
Autor: Columbia Pictures Tenkrát v Hollywoodu - Quentin Tarantino

06) Náctiletý pobuda

Quentin nikdy nebyl úplně na formální vzdělání – krátce třeba studoval herectví, což se u něj nakonec příliš neuchytilo. Ostatně i na střední skončil už v 16 letech (!) a byl mimo jiné součástí skupiny napodobující Elvise (!!). No a pak samozřejmě pracoval ve videopůjčovně, což napumpovalo jeho zájem o film na maximum.

Gauneři - Quentin Tarantino
Autor: Miramax Films Gauneři - Quentin Tarantino

05) První a skoro poslední film

Tarantinův první snímek byl samozřejmě náležitě amatérský – jmenoval se My Best Friend’s Birthday a většina štábu byla tvořena jeho kolegy z videopůjčovny. Na celý výsledek už se dnes bohužel nepodíváte – film byl totiž během produkce omylem zničen! Do dnešních dnů přežily jen jeho útržky, které můžete najít na YouTube.

04) Nejprve scenáristou

Tarantino v Hollywoodu začínal spíš jako pisálek – jeho dva rané filmy před Pulp Fiction (Takoví normální zabijáci a Pravá romance) totiž režírovali Oliver Stone a Tony Scott. To se Tarantinovi příliš nelíbilo zejména u prvního z těchto bijáků. Rozhodl se proto, že začne sám režírovat veškeré další náměty (což učinil už u Gaunerů), místo aby je prodával.

Pulp Fiction - Quentin Tarantino
Autor: Miramax Film Pulp Fiction - Quentin Tarantino

03) Spásná filmařina

Tarantino se nechal slyšet, že kdyby nešel do světa filmu, nejspíš by skončil jako kriminálník. S nuznou mzdou ve videopůjčovně a bez skutečné kariéry měl prý k pochybným živlům vždycky blízko. I proto mu šlo Pulp Fiction tak dobře od ruky. Kdyby mu nevyšly umělecké ambice, nejspíš by se do podsvětí vrhnul doopravdy!

Kill Bill - Quentin Tarantino
Autor: Miramax Films Kill Bill - Quentin Tarantino

02) Manželství na test

Quentin nepůsobí zrovna jako romantický typ, poprvé se ostatně oženil teprve nedávno – v listopadu 2018 si vzal izraelskou modelku a zpěvačku Daniellu Pick. Dvojice se seznámila už v roce 2009 a dlouho spolu chodila, v roce 2015 se však rozešla, takže... jsou Tarantinovy vztahy podobně turbulentní jako jeho filmy?

Hanebný pancharti - Quentin Tarantino
Autor: Universal pictures Hanebný pancharti - Quentin Tarantino

01) Skončí v 60?

Tarantino se mnohokrát nechal slyšet, že chce s filmařinou seknout po 10 filmech zhruba v 60 letech. Momentálně má na triku devět filmů (budeme-li Kill Billa počítat jako film jeden), zdá se tedy, že pokud dostojí svému slovu, můžeme se od něj vážně dočkat už jen jednoho bijáku, po němž se zřejmě vrhne na psaní románů nebo točení seriálů a minisérií.

Pulp Fiction - Quentin Tarantino
Autor: Miramax Films Pulp Fiction - Quentin Tarantino

Pulp Fiction: Historky z podsvětí začínají na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!