7 věcí, které nevíte o Sylvesteru Stallonovi: Za jeho mimiku může komplikovaný porod

Sly je bojovník tělem i duší!
Expendables
Expendables
Lionsgate

reklama

V pátek ve 20.15 se na COOLu (doslova) rozjede závodní biják Formule! Jeden z nejslavnějších akčních herců v dějinách si tu střihne větrem ošlehaného pilota, který se snaží o návrat na závodnický trůn – v zásadě jde o Rockyho, v němž je méně steroidů, ale víc benzínu! Sylvester Stallone je však prověřenou značkou, která sama o sobě utáhne i opakující se story. Není se čemu divit, jeho životní příběh totiž jednou vydá na pozoruhodný biják. Sesumírovali jsme všechno, co o něm potřebujete vědět!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Formule! - upoutávka

07) Pokřivený porod

Nepovšimnout si Slyovy mírně ospalé řeči a asymetrické tváře je prakticky nemožné. Nejde však o vrozený vzhled, ale spíše o... porozený vzhled? Vlivem komplikací při porodu totiž museli doktoři použít chirurgické kleště, které způsobily právě rozenému Slyovi přerušení části nervů na polovině tváře – včetně zhoršené pohyblivosti rtu, jazyka a čelisti!

Tohle si uložte pro příští rok!
Autor: Warner Bros. Tohle si uložte pro příští rok!

06) Umělecké vlohy

Věrní fanoušci to nejspíš vědí, ale přesto se to musí stále opakovat – Sly rozhodně není jen herec! Od počátku se na svých filmech podílel i jako scenárista – a netrvalo dlouho a okusil i režijní pozici. Na kontě má také tři nominace na Oscara – dvě za herectví (Rocky a Creed) a třetí právě scénář Rockyho z roku 1976.

Cobra
Autor: Warner Bros. Cobra

05) Neměl se rád s Arniem – ale s kým ještě?

O někdejším soupeření Slye a Arnieho, jež ke konci 80. let přerostlo ve velké přátelství, se toho napsalo habaděj. V době, kdy se Arnold stával slavným, měl totiž Sly pocit, že jej vyšachuje – a oba se tak poháněli vstříc stále maniakálnějším výkonům. Nejen Arnie však byl Slyovým sokem, moc se prý nemusel ani s Richardem Gerem. Nesedli si již na place Pánů Flatbushe (1974), Sly nicméně později tvrdil, že právě on dostal první nabídku na hlavní (mužskou) roli v Pretty Woman, a až po jeho odmítnutí spadla do klína Richardovi. Inu, budeme mu tedy věřit.

Alternativní Pretty Woman
Autor: Warner Bros. Alternativní Pretty Woman

04) Drsné dětství

Porodem Slyovy problémy v životě rozhodně nekončily. Prvních pět let života strávil v péči různých pěstounů, protože jeho biologičtí rodiče byli příliš zabraní do vzájemné války. Později řekl, že ho k herectví niterně přiměla právě snaha vyvolat v ostatních emoce a pozornost, jíž se mu v dětství příliš nedostávalo.

Rocky IV. (1985)
Autor: United Artists Rocky IV. (1985)

03) Scénář Rockyho si napsal sám

Pokud to nebylo dostatečně jasné z úvodního bodu, Sly skutečně má pod čepicí. Hlavním a prvním autorem scénáře Rockyho je on sám – traduje se, že jej k příběhu inspiroval zápas Muhammad Ali – Chuck Wepne z roku 1975. Během dalších tří dnů napsal celou (!) první verzi děje a možná by scénář i prodal rychleji, než se tak jinak stalo. Sly však trval na tom, že si hlavní roli musí zahrát on sám!

Rocky
Autor: MGM/UA Rocky

02) Mohl hrát v Policajtovi z Beverly Hills

Sly těsně neminul jen roli v Pretty Woman. Byl totiž také první volbou pro roli Axela Foleyho ve slavném Policajtovi z Beverly Hills. Jeho verze slavného filmu měla být mnohem temnější a spíše než akční komedii připomínala akční depku. Produkci se to příliš nezamlouvalo, a tak dostal přednost Eddie Murphy, který na takových změnách netrval. Sly nicméně později natočil vlastní (podobný) biják o drsném poldovi jménem Cobra, nakonec tedy všichni dostali to, co chtěli!

Alternativní Policajt z Beverly Hills
Autor: Paramount Pictures Alternativní Policajt z Beverly Hills

01) (Ne)utajené porno

Na dlouhém počátku své herecké dráhy měl Sly na kontě celou řadu mizerných bijáků, svůj úspěch si tak musel značně oddřít. Na jeden z těchto počátečních filmů se však k jeho smůle nikdy nezapomnělo. Erotický film Party at Kitty and Stud’s z počátku 70. let byl později, když Sly nabral slávu, přejmenován na Italského hřebce a nabral mu špetku poněkud nepříjemné popularity. Video vám samozřejmě neukážeme, když tak si ho najděte sami. Namísto něj vám pustíme jednu kultovní motivační koláž!

Formule! vyrazí na Prima COOL už v pátek ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!