9 věcí, které nevíte o Terminátorovi 5: Koho si mohl zahrát Tom Hardy?

Vstříc terminátoří budoucnosti a mnoha zajímavostem!
Terminator Genisys
Terminator Genisys
Paramount Pictures

Sága Terminátor pokračuje v neděli ve 20.00 na Prima COOL svým dalším dílem – tentokrát jde o pětku jménem Terminator Genisys! Akční série, která se proslavila notoricky komplikovanou story o cestování v čase, ukáže staronové tváře a naznačí i budoucnost této sci-fi ságy. Co byste o jejím předposledním díle měli vědět?

Terminator Genisys - upoutávka
Terminator Genisys - upoutávka

09) Ačkoliv měla být čtyřka (Terminator Salvation) počátkem nové trilogie, vlivem prodělečných výsledků i právních třenic byla značka nakonec odprodána nové firmě, která raději přišla se zcela jiným příběhem.

08) O Arnoldově zájmu se vědělo poměrně brzy, další role však byly otevřené. Zvažovalo se, že by si roli Johna Connora mohl opět střihnout Christian Bale, ten však již měl jiné plány. Dalším pánem na holení byl Tom Hardy. Nakonec však skončilo u Jasona Clarka z 30 minut po půlnoci nebo Veřejných nepřátel.

07) Třenice však byla zejména o Sarah Connor. Jak nejspíše víte, její pozici nakonec urvala Emilia Clarke ze Hry o trůny. Před ní se však uvažovalo i o Emily Blunt (Na hraně zítřka), na casting pak došly i Brie Larson (Kong: Ostrov lebek) nebo Margot Robbie (Sebevražedný oddíl).

Terminator Genisys
Autor: Paramount Pictures Terminator Genisys

06) Arnie posiloval tři hodiny denně po šest měsíců, aby se na roli znovu dostal do formy. Nakonec byl v první den natáčení v přesně stejných mírách, jako když o 12 let dříve natáčel Terminátora 3!

05) Jason Clarke je šestým představitelem Johna Connora v historii! Na place mu proto začali říkat "Rusty Griswold", což je charakter z komediální série, kam patří i Vánoční prázdniny – Rustyho si přitom zahrálo také celkem šest herců.

04) Při psaní scénáře byl první výchozí inspirací reboot Star Treku z roku 2009. Základní požadavek byl, v kontrastu s Terminator Salvation, zachovat Arnieho jako hlavní pilíř jména Terminátor podobně, jako Star Trek okořenil Leonard Nimoy.

Terminator Genisys
Autor: Paramount Pictures Terminator Genisys

03) Paradoxně se jedná o první film, v němž Arnold není v titulcích uveden jako Terminátor, nýbrž jako Guardian!

02) Pro Arnieho jde s 440 vydělanými miliony o druhý nejúspěšnější film kariéry – hned po Terminátorovi 2, který si došel pro 519 milionů.

01) Původně se chystala dvě pokračování Terminator Genisys (každý chce svou trilogii), tržby ale nebyly dost vysoké na to, aby na ně došlo (holt moc vysoký rozpočet). Značka se místo toho dočkala dalšího rebootu, který bohužel vydělal jen 261 milionů a pohřbil celou ságu nadobro.

Terminator Genisys
Autor: Paramount Pictures Terminator Genisys

Terminator Genisys započne již v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama