8 věcí, které nevíte o Transformers 2: Točilo se na opravdových pyramidách

Transformers 2 opravdu nabízejí destrukci na druhou!
Transformers: Pomsta poražených
Transformers: Pomsta poražených
Paramount Pictures

reklama

Deceptikoni se vracejí! Už v neděli večer začíná na Prima COOL biják Transformers: Pomsta poražených, v němž se zlí roboti opět servou s hodnými Autoboty jako koně. Sam (Shia LaBeouf) bude opět u toho – i když už studuje na vysoké škole a prožívá tu skoro prcičkovské trampoty, Deceptikoni ho potřebují pro realizaci své maniakální pomsty. A podobně brutálně vypečené bylo i natáčení samotné!

08) Celá dvojka se nese v duchu hollywoodské teorie sequelů „VŠEHO VÍCE!“ – a poznat to bylo zejména na destrukci. Například v bitvě v lese filmaři natáčeli scénu na indiánské půdě v Novém Mexiku (!) a zničili při tom výbušninami 12 místních stromů! Původní majitelé s tím souhlasili – filmaři pak ale museli vysadit na 6 000 nových stromů. Dokonce i sám Bay se přiznal, že mu odpalování náloží v lese bylo trochu nepříjemné. 

07) Film se také proslavil největší filmovým výbuchem své doby. Je vidět ve finální bitvě u pyramid, když letectvo shodí své masivní pumy poblíž našich hrdinů. Filmaři plánovali scénu 7 měsíců a nakonec při ní vyhodili do luftu skoro 400 litrů benzínu. Scéna se zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako největší filmový výbuch poblíž herců. 

Transformers: Pomsta poražených
Autor: Paramount Pictures Transformers: Pomsta poražených

06) Některé ze scén se natáčely v jordánském skalním městě Petra. Ve filmu rovněž vystupují pozitivně jordánské letecké síly – jednalo se o „dárek“ od jordánské královské rodiny, která prý (zjevně) miluje původní Transformery. 

05) Megan Fox se nechala slyšet, že Bay občas některé scény natáčel z více úhlů pomocí více kamer, což vedlo k některým poněkud trapnějším okamžikům, například když se Fox v superkrátkých kraťasech skláněla před motorkou, myslíc si, že ji kamera zabírá jen zepředu...

Transformers: Pomsta poražených
Autor: Paramount Pictures Transformers: Pomsta poražených

04) Scény na vysoké škole se natáčely jak v areálu Pensylvánské univerzity, tak i slavné Princetonské univerzity. Obě školy si však jmenovitě vyžádaly, aby nebyly ve filmu jmenovány jako místo, kde studuje hlavní hrdina Transformers. Měly totiž dojem, že je film vykresluje ve špatném světle.

03) Natáčení se však nevyhnulo ani problémům. V červnu 2008 měl Shia LaBeouf autonehodu a musel podstoupit operaci ruky. Za normálních okolností by podobná situace znamenala velké (a drahé) odklady natáčení. Bay ale během dvou dnů reorganizoval celou produkci a než se Shia vykurýroval, natáčel scény, do kterých ho nepotřeboval. 

Transformers: Pomsta poražených
Autor: Paramount Pictures Transformers: Pomsta poražených

02) Když slavný režisér Steven Spielberg, který film produkoval, na projekci před premiérou spatřil Devastátora, vyklouzlo mu: „That is fu*king awesome!“ („To je ku*va super!“) Bay si následně pochvaloval, že je pyšný na to, že z jinak slušného a uhlazeného Spielberga dostal podobně přízemní reakci.

01) John Turturro v jedném z finálních scén slézá skutečné pyramidy v Gíze – během natáčení se po jedné takové scéně z ničehonic zhroutil v breku k zemi. Bay se ho zeptal, co se proboha děje, Turturro na něj však hystericky vyjel, že se „podobné věci normálně ve filmech nedějí, aby se natáčelo na místě, které je 4 000 let staré“. I takoví jsou však druzí Transformeři! 

Transformers: Pomsta poražených
Autor: Paramount Pictures Transformers: Pomsta poražených

Druhý díl Transformers začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama