9 věcí, které nevíte o Želvách Ninja 2: Kde v nich najdete April z původních filmů?

Želváky čeká další nebezpečné dobrodružství – a tentokrát jim pomůže i Arrow!
Želvy Ninja 2
Želvy Ninja 2
Paramount Pictures

reklama

V pátek večer začnou na COOLu řádit Želvy Ninja 2. Naše zmutovaná skvadra se vrací a tentokrát jim krom April (Megan Fox) bude sekundovat i Casey Jones (Stephen Amell). A bude to třeba, aby zase jednou přemohly šíleného Trhače! V posledních letech jde o druhý film ze želvího universa, jde však o film poslední? Zjistěte to s námi!

09) Původní komiksové Ževy Ninja vznikly v roce 1984 jako parodie jiných komiksových superhrdinů. Velmi rychle se však etablovaly ve světě hraček, což je katapultovalo i do světa filmů a seriálů. Zatím poslední dva filmy produkoval Michael Bay, po nečekaně velkém úspěchu jedničky bylo přitom o vzniku pokračování rozhodnuto velmi rychle.

08) Celkově jsou Želvy Ninja 2 již šestým filmem s želváky v hlavní roli. Tentokrát jej režíroval Dave Green, jenž má na triku také dětský biják Earth to Echo a připravuje nový animák Coyote vs. Acme, rozhodně se tedy dá říct, že má ke sci-fi animákům docela blízko.

07) Herec Pete Ploszek namluvil Leonarda a také sehrál všechny jeho pohyby pro motion capture animace. Stalo se tak poté, co jeho představitel z jedničky (Johnny Knoxville) odmítl podepsat smlouvu na pokračování.

Želvy Ninja 2
Autor: Paramount Pictures Želvy Ninja 2

06) Když Casey Jones, jenž si střihl seriálový Arrow Stephen Amell, rozbíjí ve flmu bar, v pozadí je z jukeboxu slyšet song Ice Ice Baby. Právě jeho autor Vanilla Ice se přitom se songem Ninja Rap objevil i v Želvách ninja II z roku 1991.

05) Mistr Tříska byl pro druhý díl upraven tak, aby měl hnědou róbu a šedivou srst. Je tedy vykreslen stejně jako v původním animáku a komiksech.

04) Obecně platí, že se želváci v tomto filmu dočkali překreslení tak, aby byli podobnější svému vzezření z komiksu. Jsou tedy spíše světle zelení a méně hororoví, než byli posledně.

Želvy Ninja 2
Autor: Paramount Pictures Želvy Ninja 2

03) Pozorně sledujte SPZky aut ve filmu – jedna z nich má totiž na sobě nápis "Mirage84", což odkazuje k prvnímu komiksu z roku 1984, jenž vyšel pod hlavičkou nakladatelství Mirage Comics.

02) Herečka Judith Hoag, která si zahrála April O'Neil v Želvách nindža z roku 1990, se v tomto filmu objeví v sympatickém cameu – střihla si totiž roli Rity, postarší šéfky nové April. Inu, nikdo holt nemládne!

01) Druhé Želvy Ninja jsou podle recenzí o něco lepší než první díl. Diváci však nedorazili do kin v takovém počtu, aby se rovnou odklepla trojka, takže se místo ní začal chystat další reboot. Oznámení jeho premiéry by nemělo být daleko!

Želvy Ninja 2
Autor: Paramount Pictures Želvy Ninja 2

Želvy Ninja 2 začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama