9 věcí, které nevíte o Zemi policajtů: Sylvester Stallone se kvůli ní ládoval lívanci

Sylvester Stallone proti všem aneb kupa zajímavostí o slavné akční detektivce.
Země policajtů
Země policajtů
Miramax Films

reklama

Ve čtvrtek večer se na COOLu rozjede akční detektivka Země policajtů. Sylvester Stallone se v ní zabydlí v malém městečku, které obývají kolegové z většího New York City. Kdo by však čekal, že tu bude relativně klid a pořádek, ten je úplně mimo. Osada je totiž prolezlá neřestí velkoměsta a korupce na metr čtvereční by se dala krájet – a Sly, který ji odhalí, ji také krájet bude! Nastudujte si o této neprávem zapadlé detektivce všechno podstatné.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Země policajtů - upoutávka

09) Městečko Garrison je postavené na základě domoviny režiséra Jamese Mangolda ve státě New York. Mnoho zdejších obyvatel v době Mangoldova dětství bylo současnými nebo penzionovanými policisty z New Yorku City. Žádná oficiální neřest se tu sice nestala, ale... ke kořenům příběhu se ještě vrátíme.

08) Do role šerifa byli před Stallonem zvažováni John Travolta, Tom Hanks, nebo dokonce Tom Cruise. Sly však nakonec do příběhu přece jen zapadl nejlépe.

07) Země policajtů má pověst jako jakýsi „poloviční pilot“ pozdějšího seroše Rodina Sopránů (1999). Film se natáčel v okolí New Jersey, kde se odehrávají i Sopráni – a většina herců Země policajtů se tak o něco později začala objevovat i v tomto seriálu.

Země policajtů
Autor: Miramax Films Země policajtů

06) Pro roli maloměstského šerifa Stallone prošel čímsi, čím se později proslavil spíše Christian Bale – tedy radikálním nabráním váhy. Přibral celkem 18 kilo, aby věrně ztvárnil osudem strhaného poldu. Pak se ovšem ukázalo, že bude třeba dotočit pár scén – a Stallone tou dobou už váhu ztratil…

05) Na konci titulků film obsahuje upozornění, že je příběh fiktivní – pro newyorské policisty je dnes ilegální bydlet mimo stát New York. To však neznamená, že tomu tak nutně bylo i v historii...

04) Země policajtů také funguje jako fascinující potenciální tečka za typem Stalloneho postavy. Snímek je dodnes oceňován jako moderní městský western a nemlich identicky by mohl sloužit i jako finále ságy o Rambovi. Posledního Ramba už sice máme za sebou, pokud vám ale nesedl, Země policajtů je vhodnou alternativou.

Země policajtů
Autor: Miramax Films Země policajtů

03) Pinballová mašina, se kterou si hraje Slyova postava, je vybudována na základě Smrtonosné zbraně 3!

02) Chcete také znát tajemství Slyovy nárůstové diety? Stallone vše přibral starými dobrými lívanci, které si ve velkém počtu dopřával v nedaleké cukrárně. Občas je holt to hraní vskutku řehole…

01) Během natáčení poznal režisér James Mangold producentku Kathy Conrad, která se později stala jeho ženou. Pár později společně natočil další bijáky jako Walk the Line, 3:10 Vlak do Yumy nebo Zatím spolu, zatím živí.

Země policajtů
Autor: Miramax Films Země policajtů

Země policajtů začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama