7 věcí, které nevíte o finále Twilight ságy

Ještě zvláštnější, než jste si mysleli!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Twilight sága: Rozbřesk (2/2) - upoutávka

reklama

V neděli večer ve 20.15 se na Prima MAX začne stmívat - začne totiž druhý a poslední díl Twilight ságy: Rozbřesk, tzn. finální díl celé série. Milovaný i vysmívaný film má na sebe - krom davů fanynek - navěšenou i celou řadu bizarních detailů souvisejících s jeho natáčením. Pro vaši potěchu jsme vybrali sedm z nich.

1) První díl Rozbřesku disponuje 1400 komplexními digitálními triky. Prakticky všechny ale byly použity pro úpravu těhotné Belly.

2) Aby "ochránil" desetiletou herečku Mackenzie Foy, která hraje Bellynu dceru, nechal režisér Bill Condon po place rozmístit spoustu nádob na drobné. Kdokoliv ze štábu nebo z herců pronesl sprosté slůvko, dostal pokutu. Obsah nádob byl později darován nemocnici.

3) Filmaři původně uvažovali o tom, že by byla druhá půlka finálního filmu natočena ve 3D - to celé s poměrně kreativním záměrem odlišit Bellu v její lidské (v první půlce) a upíří (ve druhé) nátuře. Bill Condon však požadoval, aby natáčení proběhlo ve "skutečném" 3D ve stylu speciálních kamer á la Avatar, nikoliv "falešně-postprodukčně", což je levnější. Film nakonec vznikl jen ve 2D, je tedy jasné, co mu na tuto nabídku investoři asi vzkázali.

Twilight sága: Rozbřesk
Autor: Lionsgate Films Twilight sága: Rozbřesk

4) Snímek stál ve své sérii rekordních 120 milionů dolarů. První díl přitom byl pořízen za pouhých 37 milionů!

5) Velkého ohlasu se již před natočením dočkalo filmové finále. Na internetu se totiž objevil virální článek chud.com vyzývající k tomu, aby finále (na motivy dopředu vydané knihy) natočil slavný hororový režisér David Cronenberg. V průběhu story totiž mimo jiné dojde na klasická hororová klišé včetně UPÍŘÍHO PLODU vysávajícího matku anebo ZAMILOVÁNÍ VLKODLAKA DO NOVOROZENĚTE!

6) Ironií osudu nakonec právě Cronenberg později točil s Robertem Pattinsonem snímek Cosmopolis, a oba dva si přitakali nad společným hobby: kopáním do Stmívání! Cronenberg například řekl, že film skoro zničil Pattinsonovu kariéru, Pattinson sám v rozhovorech řekl, že když Stmívání skončilo, konečně se mu vrátila jeho důstojnost. A záhy dodal, že nikdy nepochopil, proč by měl 108 let starého upíra lákat vztah se středoškolačkou.

7) Loni v srpnu se jeden z hlavounů studia Lionsgate nechal slyšet, že by rád vedl tvorbu pokračování. Studio jej však chce odmávnout až ve chvíli, kdy Stephanie Meyer sama napíše pátou knihu.

Twilight sága: Rozbřesk (2/2) se rozsvítí už v neděli ve 20.15 na Prima MAX.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama