Vykradla Válka o planetu opic soundtrack z legendárního Maria? Poslechněte si důkaz!

Velká hudební krádež?
Půjčila si Válka o planetu opic soundtrack z videohry?
Půjčila si Válka o planetu opic soundtrack z videohry?
20th Century Fox/Nintendo

reklama

Už jste viděli Válku o planetu opic? Bezpochyby povedený snímek, který podtrhuje vynikající výkon Andyho Serkise a také hudební doprovod. Jenže v případě toho druhého něco trochu smrdí. Když se zaposloucháte do úderných tónů soundtracku, možná si vzpomenete na jednu stařičkou videohru.

Řeč je o Mariovi z NESu, legendární konzole od Nintenda, kde jen v lehce rychlejším tempu zaznívají úplně stejné tóny. Nabízí se proto hned několik otázek a naštěstí i jedna uspokojivá odpověď. Šlo o shodu náhod? Nebo snad skladatel Michael Giacchino vykradl práci Nintenda? Ne, ne, celá záhada připomíná otázku, co bylo dřív – slepice, či vejce?

V tomto případě musíme jít totiž ještě o kousek hlouběji do historie, konkrétně do roku 1944 kdy Charlie Spivak-Porgy nahrál píseň It Ain’t Necessarily So. Pokud si ji poslechnete, určitě vám ihned dojde, odkud vítr vane a není to na škodu.

Dalo by se totiž říct, že všechno již bylo vynalezeno a několikrát použito, ať už si skladatelé Nintenda či Giacchino brali inspiraci, nebo ne.

 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!