VYSVĚTLENÍ: Jak Albus Brumbál souvisí s novým potterovským filmem?

A kdy se vlastně odehrává?
Brumbal main
Brumbal main
Warner Bros.

reklama

V pondělí se objevil nový trailer filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Studio Warner Bros. jím začíná budovat propojený vesmír podobný tomu, jaký mají Marvelovky nebo Star Wars, jedná se totiž o nový příběh ze světa Harryho Pottera. Kde se odehrává? Jaké postavy v něm uvidíme? A kdy přesně dorazí do kin? Tohle všechno vám prozradí následující odstavce.

Fantastic Beasts main 3

ČESKÝ TRAILER: Podívejte se na novou fantasy ze světa Harryho Pottera!

Fantastická zvířata začínají v roce 1926 v New Yorku a jejich hlavním hrdinou je (budoucí) magizoolog Mlok Scamander. Tohle jméno je vám možná povědomé, Mlok totiž napsal bradavickou učebnici, jejíž název si půjčil samotný film. Tady ale uvidíme jeho mladší léta, která strávil cestováním po celém světě.

Kdo ho na tuhle pouť vyslal? Právě v tomhle detailu spočívá propojení s potterovskou ságou. Mlok byl totiž oblíbeným žákem Albuse Brumbála, toho času učitele v Bradavicích. Hlavní hrdina Fantastických zvířat tak navštěvoval stejnou kouzelnickou školu jako Harry. Měl ale tu smůlu, že se dostal do průšvihu, který Brumbál (jak osvětlila sama Rowlingová) bez ředitelského statusu nedokázal vyžehlit.

Fantastic Beasts main

Potterovská Fantastická zvířata opravdu dostanou dvě pokračování

Místo studia v Británii tak Brumbál Mloka poslal na zkušenou do Ameriky. A právě tam ho potkáme v novém filmu (mělo by jít o začátek trilogie), který napsala samotná J. K. Rowlingová a v českých kinech ho uvidíme 17. listopadu 2016. Mlok v něm samozřejmě potká spoustu přátel i nepřátel. Ty nám ale důkladně představí až další trailery, tak si nechme obšírnější vysvětlování zase na jindy.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!