VYSVĚTLENÍ: Kdo je Doctor Strange a jak tenhle superhrdina zapadá do Avengers?

Iron Man má nového arogantního kolegu!
Strange Avengers main
Strange Avengers main
Marvel Studios

reklama

Filmový vesmír od Marvelu letos čekají tři zásadní přírůstky. Ve třetím díle Kapitána Ameriky se představí Black Panther a nový Spider-Man, v listopadu pak dostaneme první film Doctora Strange. Komiksového mága, který vznikl v roce 1963, si zahraje Benedict Cumberbatch z Sherlocka. A pokud vás zajímá, co tenhle superhrdina nabízí, určitě si pusťte první teaser a pak pokračujte ve čtení.

Strange teaser

VIDEO: První teaser marveláckého Doctora Strange

Ano, za půl roku nás čeká klasický origin, ve kterém se ze špičkového neurochirurga Stephena Strange stane nejmocnější magický ochránce Země. Ve filmu samozřejmě bude plno alternativních dimenzí a dorazí i nějaké ty astrální projekce. Nejdřív ale uvidíme autonehodu, po které arogantní lékař už nikdy nevezme do ruky skalpel.

Strangeovy rozsekané ruce nejdou v teaseru přehlédnout. Stejně jako jeho následný výlet do Nepálu, kde se dostane až k bytosti zvané The Ancient One. Tu si zahrála Tilda Swinton a půjde o Strangeova (ženského) mistra. Právě trénink s The Ancient One pak ze Strange udělá přeborníka v magii, jehož cesta se brzy zkříží se samotnými Avengers.

Dočkáme se tohohle setkání ještě letos v listopadu? Možná na samém konci filmu (nebo v potitulkové scéně), Strange se každopádně zúčastní třetího dílu Avengers, v němž se bude v květnu 2018 bojovat se samotným Thanosem. V komiksech je Strange jedním z hlavních protagonistů tohohle příběhu. Tak uvidíme, jakých úprav se dočkáme, rozhodně by ale měl mít stěžejní roli!

reklama

reklama