VYSVĚTLENO: Proč ve třetím Wolverineovi nebude Deadpool?

Logan bude docela jiný film, tvrdí nyní tvůrci.
Logan (2017)
Logan (2017)
20th Century Fox

reklama

Tak jo, začíná v tom X-Menovském univerzu být docela chaos. Více časových linií, několik herců hrajících ty samé role, nebo třeba Deadpool, který pak kompletně boří čtvrtou zeď a koketuje nejen s ostatními X-Meny, ale klidně i dalšími komiksárnami od konkurenčních studií. Je toho zkrátka moc, nově přibude i seriál, a fanoušci tak začínají mít trochu pocit, že to hlavouni z 20th Century Fox nemají zase tak úplně pod kontrolou.

Logan

VIDEO: Necenzurovaná verze traileru Wolverinea 3 je ultradrsná!

Nově pak nepomáhá ani prohlášení hlavní hvězdy nadcházející komiksovky Logan. Neoficiálně třetí Wolverine se zatím propaguje v hodně svérázném stylu, který s ostatními X-Meny nemá příliš společného. To ale není všechno, podle Hugh Jackmana totiž film nejenže ponese úplně jiný tón, zároveň se prý také odehrává "mimo" stávající X-Menovské univerzum. Což jsou hodně silná slova, která by normálně tlačila studio do ještě zapeklitější situace.

Terminátor, Indiana Jones a Wolverine

Od Terminátora k Wolverineovi: 6 nejlepších filmů, ve kterých někdo odpálí atomovku

Režisér snímku James Mangold už naštěstí tyto výroky ale stihl uvést na pravou míru. Film se podle všeho bude odehrávat pět let od konce Budoucí minulosti (tedy 2029), a to z toho důvodu, aby měl jako tvůrce větší prostor pro manévrování s postavami i příběhem. S touto volností a celkově komornějším pojetím pak souvisí i absence Deadpoola, na kterém by možná studio vydělalo víc, ale v rámci příběhu Logana by to nedávalo vůbec smysl. Pointou zkrátka bylo natočit něco docela jiného, než na co jsou komiksoví fanoušci zvyklí.

Každopádně ať už to tedy bude se zapojením Logana do mutantího vesmíru jakkoliv, snahu tvůrců přijít s něčím novým, nečekaným a celkově prostě hodně odlišným od ostatních komiksových filmů definitivně chválíme. Jestli a jak moc se jim to povedlo navíc zjistíme už 3. března. Těšíte se?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!