Co znamená potitulková scéna na konci pátých Pirátů z Karibiku? A uvidíme ještě někdy Jacka Sparrowa?

Už jste viděli páté Piráty? A počkali jste až do skončení titulků? Jestli ne, nevadí, tenhle článek vám vše vysvětlí!
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)
Disney

reklama

V tuto chvíli už mají pátí Piráti z Karibiku, tentokrát s podtitulem Salazarova pomsta na kontě více jak čtvrt miliardy dolarů. A to znamená jediné, veleúspěšná série bude pokračovat. Producenti samozřejmě tvrdí, že bez Johnnyho Deppa a jeho Jacka Sparrowa nové díly nevzniknou, čísla ale mluví jasně, takže i kdyby se slavný herec nevrátil, dříve či později se pokračování dočkáme. Otázkou je, o čem by mělo být.

Pokud jste už snímek viděli a počkali jste si až na závěrečnou potitulkovou scénu, tak víte, že nás tvůrci lákají na opětovné shledání s Davy Jonesem (Bill Nighy). Scéna se odehrává v domě Willa Turnera (Orlando Bloom) a jeho ženy Elizabeth (Keira Knightley). Will má děsivou noční můru, ve které vidí právě Davyho Jonese, záporáka, který zdánlivě zemřel na konci třetího dílu. Když se však probudí, nejsou po něm žádné stopy. Až dokud kamera nesjede až dolů k podlaze, kde vidíme malou kaluž vody. Zřejmě tam tedy někdo skutečně byl. A teď se nejspíš ptáte, jak je to možné.

 

 

Ano, na konci posledního filmu byly všechny mořské kletby zrušeny, i díky tomu se mohl Will Turner eventuálně vrátit ke své rodině. Jak je tedy možné, že má Davy Jones stále svůj typicky zrůdný vzhled? To se pravděpodobně nedozvíme až do dalšího filmu, jednou z teorií ale je, že byl na konci třetího filmu vtažen do jiného světa, kde Poseidonův trojzubec neměl žádný efekt na kletbu, která na Davyho byla uvalena před mnoha a mnoha lety. Upřímně však doufáme, že tvůrci zajdou ještě o něco dál a představí nám šílenější, o to však zábavnější vysvětlení.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!