Will Smith se poprvé rozpovídal o oscarové facce. Podívejte se, co k ní řekl

Hollywoodská hvězda dala první rozhovor od nechvalně proslulé facky na předávání Oscarů.
Will Smith a jeho facka na Oscarech
Will Smith a jeho facka na Oscarech
profimedia.cz

reklama

Oscarovou facku Willa Smithe snad netřeba připomínat. Smith ji při udílení Oscarů uštědřil moderátorovi Chrisi Rockovi v reakci na vtípek, který měl směrem ke Smithově manželce. Od té doby se potýkal s následky svého činu a kromě oficiální omluvy se držel v ústranní. Nyní však poprvé veřejně promluvil v pořadu The Daily Show with Trevor Noah.

Reč se logicky dostala k facce, která Smithovi mimo jiné na deset let zavřela dveře na předávání Oscarů. „Mělo to víc důvodů a je to složitější, ale ve výsledku jsem to prostě nezvládnul... Tu noc jsem si něčím procházel, což samozřejmě neomlouvá mé chování. Bylo toho víc. Byl v tom malý kluk, který vídal otce, jak mlátí jeho matku. Všechno to v ten moment vybublalo. Tohle není to, čím bych chtěl být,“ vysvětlil čtyřiapadesátiletý herec.

Smith aktuálně propaguje historický film Osvobození, v němž hraje otroka na útěku z plantáže v Alabamě. Přestože bylo drama s oscarovými ambicemi natočeno už minulý rok, jeho premiéra byla odložena. Hlavním důvodem byla právě negativní publicita spojená se Smithem.

V interview pro Fox News Smith řekl, že naprosto chápe lidi, kteří se na film kvůli jeho účasti nebudou chtít podívat. Mrzí ho však, že jeho škraloup poškodí tým lidí, kteří filmu odevzdali to nejlepší. Zmínky se dočkali režisér Antoine Fuqua (Training Day, Odstřelovač, Equalizer), kameraman Robert Richardson nebo herečtí kolegové Ben Foster a Charmaine Bingwa.

„Doufám, že síla tohoto filmu a nadčasovost jeho příběhu dokážou lidem otevřít srdce, aby rozeznali a podpořili úžasné tvůrce, kteří se na něm podíleli,“ uzavřel. Osvobození má on-line premiéru už 9. prosince. Jeho sledovanost jistě ovlivní Smithovu další kariéru.

Zdroj: Variety

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!