Od Mizerů k Mužům v černém: 7 nejlepších rolí Willa Smithe

Tomuhle já říkám blízký setkání třetího druhu...
Den nezávislosti
Den nezávislosti
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už v neděli mezi nás dorazí slavný Den nezávislosti – mimozemská invaze začíná na Prima COOL ve 20.00! Destrukční snímek Rolanda Emmericha svého času nabídl zejména světovou hvězdu Willa Smithe v hlavní roli a dodnes jde o jeden z nejlepších Willových filmů. Jak si však Willovy postavy v popularitě stojí obecně? Seřadili jsme je podle preferencí fanoušků!

07) Hancock (Hancock)

Jak by vypadal Superman, kdyby žil životem bezdomovce a alkoholika? To si zkusil představit Hancock! Vzdor průměrnějšímu filmu nelze popřít, že byl Smith v hlavní roli perlou superhrdinského žánru.

Hancock
Hancock
Columbia Pictures

06) Hitch (Hitch: Lék pro moderního muže)

I když Will platí za jednoho z nejvíc sexy herců světa, nemá na triku zrovna přehršle tradičních romantických komedií. Mezi těch pár výjimek patří skvělý Hitch, jenž si ujíždí na hrstce atypických prvků. Obecně ale není moc šokující, že Smith jako moderní Cassanova platí za věru oblíbenou postavu.

Hitch: Lék pro moderního muže
Hitch: Lék pro moderního muže
Columbia Pictures

05) Dr. Robert Neville (Já, legenda)

Jak si můžete všimnout, pro fantastiku má Will Smith nečekanou slabost – Hitch je v jeho filmografii spíše výjimkou z pravidla. Střihl si tak i osamoceného doktora Nevilla ve sci-fi Já, legenda, kde se jako poslední přeživší v New Yorku snaží vypořádat jak se zombírskou apokalypsou, tak s vlastním mentálním stavem…

Já, legenda
Já, legenda
Warner Bros. Pictures

04) Detektiv Spooner (Já, robot)

Zatímco doktor Neville vypadal, že si v každé druhé scéně prostřelí hlavu, detektiv Spooner je naopak bližší postavám jako Hitch – sympatickému prostořekému floutkovi, toho času akorát na stopě konspirace. Jiné už to ale v našem seznamu nebude!

Já, robot
Já, robot
20th Century Fox

03) Detektiv Lowrey (Mizerové)

Skoro jako přes kopírák pak působí Mike Lowery z Mizerů – tedy akční komedie, která si Smithovu tradiční polohu dala v podstatě do názvu. I když se tu hodně jezdí a pronásleduje, není pochyb o tom, že je hlavním tahákem filmu právě Smithovo charisma!

Mizerové
Mizerové
Columbia Pictures

02) Kapitán Steve Hiller (Den nezávislosti)

A také kapitán Hiller je v této poloze jako doma. Co by ostatně byla mimozemská invaze bez sarkastického, leč optimistického pilota, který si jde dát pěstní souboj s vetřelcem a na sebevražednou misi do vesmíru se přihlásí s nadšením zdeprimovaného lumíka?

Den nezávislosti
Den nezávislosti
20th Century Fox

01) Agent Jay (Muži v černém)

Není se však čemu divit – tahle poloha Willa Smitha proslavila ponejvíce už v jeho prapůvodním sitcomu Fresh Prince. A také tato poloha mu vysloužila jeho nejpopulárnější postavu – agenta Jay z Mužů v černém. Kombinace černošského komika, archetypu „nováčka ve sci-fi světě“ a všeobecné ujetosti reálií Mužů v černém tu byla doslova trefou do černého!

Muži v černém
Muži v černém
Columbia Pictures

Den nezávislosti začíná na Prima COOL již v neděli ve 20.00.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama