Wonder Woman 1984 půjde o Vánocích do kin i na internet

Studio Warner Bros. dlouho tvrdilo, že Wonder Woman 1984 rozhodně dostane klasickou premiéru v kinech, než půjde na stream. Nakonec je ale všechno jinak.
Wonder Woman 1984
Wonder Woman 1984
Warner Bros.

reklama

Globální pandemie na jaře zavřela většinu kin. Řada z nich se po pár měsících otevřela… jen aby se na podzim znovu zavřela, což udělalo v Hollywoodu bezprecedentní zmatek. Prakticky všechny velké filmy se několikrát odsunuly a začalo být jasné, že se letos v kinech ničeho zásadního nedočkáme. Teď je ale všechno jinak, jelikož se studio Warner Bros. rozhodlo k revolučnímu kroku s Wonder Woman 1984.

Místo toho, aby se film dočkal dalšího odložení (původní premiéra měla být už v prosinci 2019!), se ho celý svět opravdu dočká 25. prosince 2020. Pokračování Wonder Woman se tam, kde to půjde, vydá do kin, zároveň však ten samý den dorazí na streamovací službu HBO Max. Studio Warner Bros. tak škrtlo čtyřměsíční čekání, které je naprosto klíčovou bariérou mezi premiérou v kinech a na internetu, a zahájilo novou éru filmové distribuce.

Tahle nová éra je samozřejmě nesmírně děsivá pro kinaře. Žít ve světě, kde se film za 200 milionů dolarů objeví ve stejný den na velkém plátně i (potenciálně) v každém mobilu, je pro majitele multiplexů nefalšovanou noční můrou. Wonder Woman 1984 pochopitelně bude ostře sledovaná a je možné, že shoří takovým způsobem, že se nikdo nevydá v jejích šlépějích. Mnohem pravděpodobnější ale je, že tahle blockbusterová vlaštovka nastaví nové pravidlo, jímž se začne řídit čím dál tím víc drahých filmů. A kdo ví, kde to celé vlastně skončí…

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama