5 skvělých filmových klasik, o kterých dnes skoro nikdo nemluví

Dobrých filmů není nikdy dost. O těchhle jste možná ještě neslyšeli, a pokud ano, třeba jste je pořád neviděli.
Hvězdný prach
Hvězdný prach
Paramount Pictures

reklama

Možná je nenajdete na seznamu nejlepších filmů všech dob, ale všechny mají své nezpochybnitelné kouzlo a kvalitu. Právě proto nás mrzí, že tyhle kousky zůstávají v neustále se valící nabídce nových filmů a seriálů na všemožných streamovacích službách neprávem zapadlé. Seznamte se s pěticí klasik, které jste možná neviděli nebo je možná ani neznáte. A přitom to jsou nefalšované pecky!

5) Krása na zabití (1999)

Pokud vám soutěže krásy přišly vždycky trochu směšné, až trapné, pak jste na správném místě – obzvlášť pokud se rádi smějete hloupým Američanům a vlastně maloměšťákům obecně. Tahle zábavná a skvěle obsazená jednohubka (Kirsten Dunst, Denise Richards, Amy Adams, Kirstie Alley), podaná jako fiktivní dokument z provinční soutěže miss kdesi v Minnesotě, je nápaditější, než se může na první dojem zdát.

Krása na zabití
Autor: New Line Cinema Krása na zabití

4) Hvězdný prach (2007)

Mezi uživateli na ČSFD má tohle neobvyklé pohádkové dobrodružství sice skutečně kultovní postavení, ale stále překvapí, kolik lidí o něm nikdy ani neslyšelo. Místo okázalé výpravy své známější fantasy konkurence totiž Hvězdný prach sází na jednoduchou, ale skvěle podanou lovestory a nadsázku v podání herců, kteří se na place museli náramně bavit. A ta energie se velmi snadno přenese i na diváka.

Hvězdný prach
Autor: Paramount Pictures Hvězdný prach

3) Ptačí klec (1996)

„Alberte, ti lidi jsou konzervativní. Jim nevadí, že jsi prase. Jim vadí, že jsi teplej.“ Jeden z nejlepších filmů režisérské legendy Mikea Nicholse (Absolvent, Kdo se bojí Virginie Woolfové?) vypráví vtipný i dojemný příběh, který začíná ve vyhlášeném gay klubu Ptačí klec na Palm Beach, ale pořádně se zamotá tím, že jsou jeho hlavní představitelé vtaženi do hry na nejspořádanější americkou rodinku.

Nathan Lane a Robin Williams ve filmu Ptačí klec
Autor: United Artists Nathan Lane a Robin Williams ve filmu Ptačí klec

2) Ryba jménem Wanda (1988)

Pokud vás baví žánr heist neboli loupežné týmovky a ještě jste neviděli tuhle komediální lahůdku od Johna Cleese z legendárních Monthy Pythonů, pak to koukejte rychle napravit. Film je možná chudším příbuzným opulentnějších kousků jako Dannyho parťáci, ale dohání to tou nejryzejší podobou britského humoru. Každý ze zoufale neefektivní lupičské čtveřice by stál za zmínku, ale zapamatujte si hlavně jedno jméno – Kevin Kline jako nezapomenutelný Otto!

Ryba jménem Wanda
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Ryba jménem Wanda

1) Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Úžasné, zábavné, originální, emocionální i myšlenkově bohaté retro se skvělými hereckými výkony, o které se postarali Tobey Maguire, Reese Witherspoon nebo William H. Macy. Film, který se postupně vybarvuje (doslova), je svým podáním tak nadčasový, že vlastně ani nemohl zestárnout.

Pleasantville: Městečko zázraků
Autor: New Line Cinema Pleasantville: Městečko zázraků

Našli jste mezi pěticí nějaký svůj zapomenutý klenot?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!