Slavný zelený strážce je po smrti. Spáchala hvězda Strážců vesmíru sebevraždu?

Obrovská fanouškovská základna Strážců vesmíru se dočkala velmi smutné zprávy. Zelený strážce již není mezi námi.
Jason David Frank ve Strážcích vesmíru
Jason David Frank ve Strážcích vesmíru
Lionsgate

reklama

Ve věku 49 let zemřel americký herec a mistr bojových umění Jason David Frank, který proslul zejména rolí Tommyho Olivera neboli zeleného (a později bílého) strážce v populární sérii Power Rangers, tedy Strážci vesmíru. Poprvé se své slavné role ujal v původním seriálu startujícím v roce 1993 a později účinkoval v mnoha navazujících seriálech i filmech včetně cameo role v rebootu z roku 2017.

Příčina úmrtí nebyla oficiálně zveřejněna, ale britský The Guardian i TMZ uvádějí, že podle několika zdrojů šlo o sebevraždu. Ihned po zveřejnění smutné zprávy začaly přicházet kondolence od jeho přátel a kolegů. „Nemůžu tomu uvěřit... Ztratil jsem svého hrdinu, vzor, kamaráda a ikonu. Život je fakt nanic,“ reagoval Blake Foster, představitel modrého Turbo Rangera. „Jasone, byl jsi opravdu nádherný a skutečně jedinečný. Můj život už nebude stejný bez tvé bouřlivé, zábavné, pečující, cílevědomé a kreativní energie,“ napsala Amy Jo Johnson, představitelka původní růžové strážkyně.

Jason David Frank se kromě své herecké kariéry intenzivně věnoval i bojovým uměním. Je autorem vlastní americké variace karate Toso Kune Do a v roce 2003 byl uveden do Síně slávy světového karate. V roce 2010 absolvoval svůj profesionální MMA debut v prestižní organizaci UFC, kde dosáhl několika památných vítězství bleskovým KO.

V poslední době se intenzivně věnoval přípravě svého nového filmu Legend of the White Dragon, na který vybral peníze v úspěšné kampani na Kickstarteru. Ten se právě natáčí a měl by mít premiéru v průběhu příštího roku. Není dosud jasné, v jaké fázi produkce se nachází a zda úmrtí představitele hlavní role projekt zcela nepohřbí.

Jeho druhá manželka Tammie Frank požádala v srpnu letošního roku o rozvod. Po Frankovi zůstaly čtyři děti, jedno z aktuálního manželství a tři z prvního.

Zdroj: The Guardian

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!