Recenze: Je Zombieland 2 lepší než jednička?

Jak se povedlo dlouho očekávané pokračování Zombielandu?
Zombieland 2: Rána jistoty
Zombieland 2: Rána jistoty
Columbia Pictures

reklama

Když šel v roce 2009 do kin první Zombieland, byla to skoro taková událost jako premiéra Pařby ve Vegas. Zatímco kalicí klasika ale dostala pokračování ihned, postapokalyptická zombie komedie na něj musela čekat dlouhých deset let. Znamená to, že je dvojka Zombielandu výrazně jiná než jednička? Kdepak. Naopak je skoro úplně stejná!

Zombieland 2: Rána jistoty
Autor: Columbia Pictures Zombieland 2: Rána jistoty

Někoho možná zklame, že režisér Ruben Fleischer (první Zombieland, Venom) nevsadil na spoustu novinek, které by nám zajistily originální a překvapivý biják. Na druhou stranu však buďme rádi, že jsme nedostali nějaký riskantní experiment, jenž se vůbec nemusel povést, ale jednoduchou sázku na jistotu, která dobře zná svoje silné a slabé stránky.

Na prvním filmu se prostě vyzkoušelo, co šlape, a co ne, a dvojka tak může dodávat jen spoustu ujetého humoru (a krvavých killů) a pracovat s původní čtveřicí postavy. Důležité nové tváře jsou v podstatě dvě (Zoey Deutch a Rosario Dawson) a obě ke známému obsazení zapadly na jedničku. Hlavními tahouny jsou ale pořád Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin a hlavně nepřekonatelný Woody Harrelson, přičemž si celá parta maximálně užívá každou vteřinu na plátně.

Zombieland 2: Rána jistoty
Autor: Columbia Pictures Zombieland 2: Rána jistoty

Druhý Zombieland je tak od začátku do konce jedna velká komediální radost. Sice v ní není moc překvapivých nápadů nebo šokujících zvratů, v záplavě „hollywoodských recyklátů“ se však jedná o svižnou a zábavnou trefu do černého. Pokud tedy od dvojky chcete zhruba to, co vám nabídla jednička, klidně si dopřejte výlet do kina. Zombieland 2 totiž pravidlo „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ odpravil brokovnicí a ještě ho pro jistotu domlátil sekerou.

reklama

reklama