Jak taky mohl dopadnout Dexter?

Úplně poslední díl kultovního seriálu jsme na COOLu vysílali v neděli. Neprošvihli jste ho?
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
buzzfed.com

reklama

Osm sezón a tedy i osm let uplynulo jako voda a Dexter si to konečně došinul do svého finiše - loni v televizích za Velkou louží, nyní i u nás na COOLu. A bylo to náležitě kontroverzní!

Není třeba chodit kolem horké kaše, závěr Dextera namíchl leckterého z věrných diváků. Uspokojit očekávání komunity po takovém napínání věru není snadné, o to smutněji však působí dřevorubecký finiš, když původní autor seriálu plánoval docela jiný závěr. Jaký?

O konci se pro magazín E! Online rozkecal Clyde Phillips, výkonný producent seriálu během jeho 1. až 4. řady. Ačkoliv si Phillips myslí, že seriál nakonec ohledně finále odvedl "dobrou práci", on sám si původně představoval něco docela jiného:

"V úplně poslední scéně seriálu se Dexter probudí. Všichni diváci by si při tom začali myslet 'Aha, takže to byl jenom sen.' Pak se však kamera začne oddalovat a všichni si uvědomí, že to není jenom sen. Dexter by otevřel oči a ukázalo by se, že leží na popravčím stole floridského vězení. Zatímco mu doktoři zavádějí smrtící látku, Dexter by se zadíval do místnosti pro VIP návštěvníky, kteří popravu pozorují.

Dexter VIII (12) - upoutávka 30s

 

Uviděl by tam všechny lidi, které kdy zabil - včetně Trinityho, jeho bratra Rudyho, LaGuerty, Doakse, ale i Lilu nebo Ritu. Všechny jeho vraždy, přímé či nepřímé, včetně obětí zabitých v méně výrazných týdenních dílech, by tam jednoduše byli."

Co by následovalo dále, by byla zřejmě zatmívačka a poslední titulky. Dexter by na konci zkrátka dostal, co sériovým vrahům tak nějak patří. Tak co, byli byste raději za tento konec?

Dlužno říct, že popravička by tak nějak lépe štymovala s celým vyzněním Dextera. Na druhou stranu, diváci mnohdy na tragické konce seriálů nereagují příliš dobře - příkladem budiž finále Jak jsem poznal vaši matku. Ostatně, těžko volit koncovku, která se bude líbit všem.

V seriálech ovšem naštěstí platí, že mnohem důležitější než cíl, je cesta k němu vedoucí...

Zdroj: E! Online

Dexter VIII

Poslední Dexterův zářez: začala finální 8. řada seriálu

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama