Neskutečně skutečná fakta o Chucku Norrisovi

Asi od tohohle článku čekáte další nášup humoru kolem nadlidských schopností Chucka Norrise... Protentokrát jste však na omylu.
Chuck Norris
Chuck Norris
empireonline.com

reklama

Chucka Norrise jste mohli vidět v sobotu večer na COOLu ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Všechny ty džouky o tom, jak se umí sám praštit do zad, vydělit nulou a Superman nosí tričko s jeho podobiznou, byly samozřejmě fajn – éterem však už proběhly, všichni jsme se zasmáli a život jde dál.

Na pozadí dnešní generace smějící se Norrisovi totiž poněkud zapadá Chuckův skutečný život. Mohlo by se sice zdát, že ve srovnání s vtípky půjde o nudu, avšak opak je pravdou! Pro vaše potěšení jsme vyďobali desítku faktů.

1) Chuckův peckovitý vstup do života měl podobu narození do průměrné americké rodiny žijící v průměrném americkém státě Oklahoma pod průměrným jménem Carlos Ray Norris. Zkrátka žádný zázrak, a příštích 20 let to nemělo být o moc lepší…

2) Malý Carlos ve skutečnosti nebyl ani žádný bitkař – ba naopak, neměl nadání pro sport ani štíhlou figuru, byl velmi plachý, a právě to ho prý hodně užíralo. Navíc si ho dobírali spolužáci pro jeho netradiční etnicitu, viz níže.

3) Doma v Oklahomě (ani my bychom ji na slepé mapě nenašli) to také zrovna neklapalo, jeho rodiče se v jeho šestnácti rozešli. Přesto se na něm podepsali něčím vskutku originálním – Chuck je totiž čtvrtinový Indián kmene Čerokézů (Cherokee)!

Hádáme, že malý Carlos byl při hře na Indiány a kovboje pekelně rozpolcený.
Autor: uploads.neatorama.com Hádáme, že malý Carlos byl při hře na Indiány a kovboje pekelně rozpolcený.

4) Na zlom došlo při jeho náboru do amerického letectva v roce 1958. Carlos sloužil po čtyři roky jako člen vojenské policie a ostrahy. Dočkal se služby v Jižní Koreji, kde se poprvé seznámil s bojovým uměním. V armádě u 101. výsadkové mimochodem později skončil i jeho bratr. Ten však zemřel na misi v roce 1970.

Chuck zachycen na dobové fotografii ve vzácném okamžiku, kdy netrénoval kop s otočkou. Foto: cliffymania.com5) A misí v Jižní Koreji to začalo – Carlos trávil šermováním rukama tolik času, až si vysloužil štylovou přezdívku Chuck a později i černý pás. O tom ale bude ještě řeč.

6) Po službě si založil školu bojových umění v Los Angeles a začal edukovat řadu celebrit. Mezi jeho klienty byl i Steve McQueen, díky jehož radě se mladý Chuck zapsal na kurzy herectví…

Chuck zachycen na dobové fotografii ve vzácném okamžiku, kdy netrénoval kop s otočkou. Foto: cliffymania.com

7) Chuckova kariéra zápasníka sice zpočátku nešla úplně po másle, rychle se však vypracoval – poslední zápas prohrál v roce 1968 (!), a dokonce i onen černý pás v taekwondu získal jako třetí běloch v historii.

Máme navíc za to, že komunismus v Československu padl primárně kvůli záměně Václava Havla za Chucka Norrise.  Foto: static.fjcdn.com

8) Ale zpátky k herectví. Chuck měl štěstí na rodící se éru karate filmů. Ač šlo o šestákové bitkařské porno, do hraní Chuck skočil rovnýma nohama (mnohdy i zakřivenýma, dle způsobu dekapitace oponenta) a už ve druhém filmu se popral s legendárním Brucem Lee! Co následovalo, asi znáte z obrazovek – popřípadě se o tom můžete přesvědčit například v sobotu večer na COOLu ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Máme navíc za to, že komunismus v Československu padl primárně kvůli záměně Václava Havla za Chucka Norrise. Foto: static.fjcdn.com

9) Závěrem i trocha pokárání. Ačkoliv je Chuck zavilým věřícím – víru v Boha zakomponoval i do svého vlastního (!) bojového umění Chun Kuk Do – dočkal se hnedle dvou manželství a jako bonusu i mimomanželské dcery s další ženou. Gratulujeme!

10) A teď si to spočítejte – tomuhle řízkovi bude letos v březnu 74 let!

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!