Poznejte všechny tváře Jean-Claude Van Damma!

Dejte si v pátek od 20.15 na Prima COOL a pak celý týden zdarma na PrimaPLAY francouzskou krimi komedii JCVD!
JCVD
JCVD

reklama

Ale nejdřív si připomeňte desatero zajímavostí o nejslavnějším belgickém drsňákovi!

1) Svaly z Bruselu

Jak už zaznělo, Van Damme je Belgičan – a vzhledem k tomu, že je dost možná nejznámějším Belgičanem populární kultury, dostalo se mu přezdívky "Svaly z Bruselu" (v angličtině lépe znějící "Muscles from Brussels").

2) Uctyhodný věk

Van Damme se narodil 18. října 1960. Přihlédneme-li k jeho 53 letům, je jeho nedávná epická roznožka ještě více cool!

3) Se starým jménem

Ačkoliv ho jeho rodiče přivedli na dráhu sportu, oni sami cvičení příliš neholdovali, jeho táta byl původem účetní. "Van Damme" je mimochodem umělecké jméno, originálně se mladý Muscles from Brussels jmenoval Jean-Claude Camille François Van Varenberg.

4) Jako baletka

V deseti letech se Van Damme na popud otce zapsal do školy karate, v němž časem získal černý pás. Následně začal posilovat – jak si však můžete všímat, Van Damme je při pohybech o něco větší elegán než Stallone nebo Arnold. Důvodem je, že od šestnácti začal navíc navštěvovat kurz baletu.
Roznožky uměl Jean-Claude Van Damme vždycky parádně :)
Autor: home.earthlink.net Roznožky uměl Jean-Claude Van Damme vždycky parádně :)
5) Dokonalý profesionál

Od patnácti let se začal účastnit karate zápasů. Mezi lety 1976 až 1980 při nich nasbíral uctyhodných 44 vítězství vůči 4 prohrám!
Poté už šlo vše jako na drátkách. Začal zápasit na národní a poté i mezinárodní úrovni. Kickbox však není sport, kterému se lze věnovat donekonečna…

6) Na filmové stezce

V roce 1982 se Van Damme odstěhoval do Ameriky – cíl měl jediný, stát se hercem. Netrvalo dlouho a spolu s dětským kamarádem Michelem Qissim získali nejprve role komparzistů a kaskadérů. Traduje se například historka, podle níž měl Van Damme původně hrát predátora ve filmu Predátor...
Postupně si získával renomé, prorazil však až dekádu po svém příchodu do Států.

7) Univerzální voják a Mortal Kombat

V roce 1992 totiž přišel jeho největší hit – Univerzální voják. Zároveň šlo i o vrchol jeho kariéry. Od roku 1995, kdy vyšla i Náhlá smrt, se Van Dammova kariéra šinula z kopce.
Dobová Van Dammova sláva však ještě předtím ovlivnila dokonce i videohry – původní Mortal Kombat je inspirován právě jeho šlehami a herní postava Johnnyho Cage vznikla v podstatě okopírováním Van Damma samotného.

8) Povinný škraloup

Od poloviny 90. let s kariérou jdoucí do háje na Van Damma dopadla tíha stresu – a zareagoval tak, jak se dá očekávat v přehledu největších zajímavostí, totiž návykem na kokain. Toho si svého času dával dost, aby mu to týdně spolklo až 10 tisíc dolarů...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Náhlá smrt - upoutávka 30s

9) Pětkrát ženatý

Jinou Van Dammovou závislostí byly ženy – jak jinak ostatně popsat jeho patero manželství, během nichž stihl navíc ještě randit třebas s Kylie Minogue (seznámili se při natáčení Street Fightera).
Jeho poslední, aktuální manželství, je přitom se ženou, s níž se předtím už jednou rozvedl...

10) (Ne)postradatelná legenda

V dnešní nostalgické éře bylo nakonec Van Dammovi vše odpuštěno – brakovité filmy, baleťácké pohyby, kokain i množina manželství. Van Damme si krom povinných stálých direct-to-dvd filmů dnes užívá i slávy se svou epickou roznožkou, druhým dílem Postradatelných nebo třebas dramatem JCVD.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nepostradatelní 2 - trailer

Jak se říká, konec dobrý, všecko dobré. Připomeňte si vrchol Van Dammovy kariéry nejen v počítači, ale i na televizní obrazovce – v drsňárně Náhlá smrt, ve čtvrtek před desátou na Prima COOL!
PrimaPLAY

Pistolník a další filmy zdarma na PrimaPLAY!

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama