Připomeňte si akční legendu Dračího života Bruce Lee

Bruce Lee není jen laciné sousloví z televizních reklam na mobilní operátory...
Bruce Lee 960
Bruce Lee 960

reklama

Snad si ještě vzpomenete na tohoto legendárního představitele z bojových filmů 70. let! V době, kdy Chucku Norrisovi příslovečně teklo mlíko po bradě, totiž Bruce Lee platil za krále bojových filmů.

A pokud kolem toho máte jisté mezery, vypomůžeme ve čtvrtek od 21.50 životopisným majstrštykem o jeho životě!

Abyste se namlsali, je zde několik rychlých faktů o jeho neuvěřitelném životě!

4) Zahrál si v Batmanovi

Dávno před Chrisem Nolanem běžel Batman v americké televizi. Seriál tak mimózní, že se v něm proti žralokům aplikovaly protižraločí repelenty (!), však svého času pohostil i začínajícího Bruce Leeho.
Ten totiž toho času zastával roli Kata v jiném superhrdinském seriálu Green Hornet, a producenti Batmana se rozhodli uspořádat několik crossover dílů, v nichž si zabojoval po boku Temného rytíře...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dračí život Bruce Lee - upoutávka 30s

3) Byl načtvrt běloch

Když se řekne Bruce Lee, většina lidí si vybaví Číňana jako poleno. Jenže jeho matka měla evropského rodiče! Bruce se rovněž nenarodil v Číně, nýbrž v San Francisku na počátku druhé světové války. Do Hong Kongu se paradoxně vrátil sotva ve třech měsících života.

Není bez zajímavosti, že se údajně narodil přesně v hodině a roku Draka, který má světu dát silné a statné chlapíky.

2) Samovolně nakopl fenomén kung-fu filmů

První Bruceův film Velký šéf byl nesmírným kinohitem a učinil z něj hvězdu. Stačila hrst dalších snímků a zrodila se legenda. Bruce na to přitom neměl moc času, protože Velký šéf byl natočen jen dva roky před jeho smrtí!

I pokud vás kung-fu nebere, jistě oceníte plody jeho práce. Když se totiž koncem 70. let divákům kung-fu přejedlo, začalo se v akčních filmech pomalu přidávat na pistolích, samopalech a rotačácích. Společně s Clintem Eastwoodem je tak Bruce Lee jedním z otců akčních filmů Arnieho Schwarzeneggera a jeho nohsledů.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dračí život Bruce Lee - upoutávka 15s

1) Zemřel, jak žil

Zatímco Chuck Norris, jeden z pokračovatelů Bruceova dědictví, si následně stihl zkazit pověst Walkerem a v reklamách straší dodnes, Bruce rozhodně nebyl žádná primadona.

Sotva dva roky po začátku své kariéry mu lékaři diagnostikovali mozkové problémy. Důvod? Bruce nebyl typem, který by si liboval v kaskadérech. Schopnosti v bojových uměních si (doslova) vybojoval sám, a i na plátně je předváděl. Jenže život plný bitek není zrovna příliš zdravý – Bruce si často stěžoval na bolesti hlavy (následkem úderů), jednoho večera roku 1973 je zahnal silným práškem proti bolesti a brzy nato skonal na masivní mozkový otok.

Jeho poutavě tragický osud si spolu s řadou dalších pikanterií však lze připomenout i dnes – respektive ve čtvrtek ve 21.50 na COOLu...
(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama