Tohle je 10 nejočekávanějších her, co vyjdou do konce roku. Víte o všech?

Letošní podzimní sklizeň bude mimořádná. Připravte se!
Největší herní pecky do konce roku 2018
Největší herní pecky do konce roku 2018
Insomniac Games / Ubisoft

reklama

Letní herní sucho už brzy pomine a nastane úplně jiný problém – nebudeme vědět, co hrát dřív. Schválně se podívejte na náš seznam největších pecek. Jak je vidět v závěru, spousta se jich ještě nevešla!

World of Wacraft: Battle for Azeroth

Vychází: 14. srpna
Platforma: PC

Sedmé rozšíření legendárního WoWka mu i po čtrnácti letech existence napumpuje novou energii do žil. Největší změnou bude přidání tzv. Allied Races, o jejichž přízeň budete bojovat, a taky dvě obří nová území – Kul Tiras a Zandalar. 

Spider-Man

Vychází: 7. září
Platforma: PS4

Tvůrci skvělé série Ratchet & Clank se rozhodli udělat herního Spideyho konečně pořádně. Nevážou se na filmy ani předchozí hry a vytvořili si své vlastní pojetí, které vypadá ze všech ukázek více než libově a navíc plně vytěžuje svou komiksovou předlohu. Dočkáme se tak hromady postav i zajímavých zápletek. Jediné, čeho se bojíme, aby to nebylo přeplácané.

Shadow of the Tomb Raider

Vychází: 14. září
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Nová trilogie s Larou Croft se dočká svého rozuzlení v třetím temnějším dílu. Důraz bude kladen na svobodnější pohyb po rozsáhlejších mapách a větší možnosti řešení rébusů i likvidace protivníků. Lara navíc zjistí, že každý její čin s ebou nese i kruté následky... ať už to znamená cokoliv.

FIFA 19

Vychází: 28. září
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch, PS3, Xbox 360

Nejprodávanější sportovní hra planety láká třeba na novou oficiální licenci Ligy mistrů a Evropské ligy. Kromě toho se dočkáme zakončení příběhu Alexe Huntera, který vystoupá až mezi největší fotbalové hvězdy. Jsme zvědaví, jak se v EA Sports poperou s letním přestupem Ronalda z Realu Madrid do Juventusu – na jeho tváři totiž stojí celý marketing a údajně i příběhová část hry, kterou nebude snadné narychlo překopat.

Forza Horizon 4

Vychází: 2. října
Platformy: PC, Xbox One

Nejnovější přírůstek slavné závodní série vás vrhne na ohromnou mapu ve stylu Velké Británie, kterou budete sdílet s dalšími závodníky – důraz na sociální aspekt bude větší než dříve. A do toho ještě započítejte střídání ročních období, které se projeví nejen na impozantním vizuálu, ale především na chování aut.

Assassin's Creed Odyssey

Vychází: PS4, Xbox One, PC
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Konečně se podíváme do antického Řecka – a to přímo v dobách slavných válek mezi Athénami a Spartou. Komu nevoněl nový RPG směr, který AC nabralo v egyptském díle Origins, asi zapláče... ostatní se mohou radovat. Dočkáme se více voleb a rozvětvenosti v příběhu i vývoji hlavních postav. A vybereme si mezi mužem Alexiosem a ženou Kassandrou.

Call of Duty: Black Ops 4

Vychází: 12. října
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Singleplayer is dead – alespoň v sérii Black Ops. Důraz bude tentokrát kladen na promakanější mulťák. Excelovat má především zombie mód a hlavně battle royale označený jako Blackout, v kterém si užijeme postavy, vozidla a vychytávky ze všech dosavadních dílů.

Battlefield 5

Vychází: 19. října
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Druhá světová se vrací i do Battlefieldu. Podobně jako v Battlefieldu 1 se dočkáme singleplayerové kampaně War Stories, ale hlavní bude online, kde dojde k dalšímu posílení týmové hry. Budeme nuceni vytvořit spolupracujíčí četu – jako banda sólistů bychom totiž neměli mít šanci.

Red Dead Redemption 2

Vychází: 26. října
Platformy: PS4, XBox One

První díl přepsal pravidla her s otevřeným světem a ve všem nastavil laťku o kousek výš... a druhý v tom hodlá pokračovat. Takhle živoucí a možnostmi naplněný svět tady prý ještě nebyl. Příběh s novým drsnějším hrdinou Arthurem Morganem by se měl stát hlavní událostí letošního herního podzimu. 

Fallout 76

Vychází: 14. listopadu
Platformy: PC, PS4, Xbox One

Čtyřikrát větší než jeho předchůdce a tentokrát s možností sdílet zamořenou krajinu Západní Virginie s ostatními online hráči – což znamená i stavění základen a pak jejich bombardování atomovkami. Na jazyk se nám vkrádají slova o nastavované kaši, ale rádi se budeme mýlit.

Nevešlo se (seřazeno dle data vydání):

We Happy Few
Super Mario Party
Soul Calibur 6
Call of Cthulhu
Hitman 2
Pokemon: Lets Go Pikachu and Eevee
Darksiders 3
Tetris Effect
Just Cause 4
Super Smash Bros. Ultimate

Na které z nich se těšíte nejvíc?

reklama

reklama