10 nejočekávanějších her, které uvidíme na letošním veletrhu E3

Hlavní herní událost letošního roku se blíží – a letos bude mimořádně výživná.
Spider-Man a nová hra ze světa Star Wars patři mezi nejočekávanější hry letošního veletrhu E3.
Spider-Man a nová hra ze světa Star Wars patři mezi nejočekávanější hry letošního veletrhu E3.
Insomniac/EA

reklama

Pravidelné herní expo v Los Angeles startuje už 12. června a už dlouho nepamatujeme, že by přitahovalo tolik pozornosti. Poprvé se na něm totiž ukážou snad všechny nejočekávanější hry posledních let.

Vybrali jsme z nich deset největších pecek, přičemž jsme vynechali několik hitových sérií, které dostávají pravidelná pokračování, takže už nevzbuzují takové naděje a zvědavost.

Cyberpunk 2077

Platforma: PC, zřejmě příští generace PS a Xbox

Je to už pět let, co studio CD Projekt v prvním teaseru představilo svůj příští velkolepý projekt. Od té doby mlčí a ven se dostávají jen kusé informace o nelineárním RPG s online prvky v obrovském a chaotickém světě budoucnosti. Na letošním E3 konečně ukážou, čím hodlají trumfnout svého Zaklínače. Stačil by nový trailer nebo kratičká ukázka ze hry a celý herní svět jim bude zobat z ruky... 

Beyond Good and Evil 2

Platforma: PS4, Xbox One, PC

První díl se stal postupem času kultem, ten druhý se zase stává legendou, jelikož je ve vývoji už přes deset let a podle různých protichůdných informací může vyjít zítra nebo taky třeba v roce 2035. Nám by stačilo, kdybychom na E3 dostali něco, co nám dá pocit ucelené hry.

Spider-Man

Platforma: PS4

Několik videoherních adaptací už má za sebou, ale až tahle od Insomniac Games vypadá opravdu výživně. Viděli jsme už nemalou část hratelnosti, ale vývojáři trvají na tom, že jde stále jenom o zlomek toho, co bude moci Spider-Man v otevřeném světě vyvádět. Mno dobrá, ukažte víc!

Death Stranding

Platforma: PS4

Čím více nám toho Hideo Kojima o své nové pecce odkrývá, tím zamotanější máme hlavu. Mysteriózní psycho plné paranormálních sil se budou snažit rozklíčovat hrdinové s tváří a hlasem Normana Reeduse (Živí mrtví) a Madse Mikkelsena (Hannibal). Snad uvidíme víc než jen další WTF trailer...

The Last of Us 2

Platforma: PS4

První díl bývá považován za nejlepší hru, která vznikla pro minulou generaci PlayStation, a dvojka má jistě stejné ambice. Od Naughty Dog jsme zvyklí na skvělý příběh, nápadité herní mechanismy a hlavně zpracování, které vyráží dech.

Metro Exodus

Platforma: PS4, Xbox One, PC

Jedna z nejatmosféričtějších sérií se po delší pauze vrací. Nový díl začne dva roky po událostech Last Light a hlavní hrdina Artyom bude trávit daleko víc času na radiací zamořeném povrchu. Datum vydání se sice odsunulo na začátek příštího roku, ale přesto doufáme, že uvidíme pořádný gameplay.

Pokemon Switch

Platforma: Nintendo Switch

Switch se letos dočká pořádné nálože exkluzivních titulů. Vybrali jsme z nich nového Pokemona, který má být RPG s originálními nápady, které jdou uskutečnit právě jen na přenosné konzoli od Nintenda. Mno, copak to bude?

Red Dead Redemption 2

Platforma: PS4, Xbox One

Rockstar se obvykle E3 účastní spíše z povinnosti, protože necítí potřebu soupeřit s ostatními vydavateli. Třeba letos udělá výjimku a promění výstaviště v LA v pořádnou westernovou divočinu.

Star Wars / Respawn

Platforma: PS4, Xbox One, PC

Čekání na pořádné moderní Star Wars dobrodružstsví nemá konce. Snad ho utne letošní E3, kde by se měly představit hned dvě single player záležitosti. Zajímavější nám přijde ta od studia Respawn, autorů robotí řežby Titanfall. Půjde o dobrodružnou hru z pohledu třetí osoby, které se ujal slavný Stig Asmusen (God of War III). Herní bože, ať to dopadne tak dobře, jak to zní!

Anthem

Platforma: PS4, Xbox One, PC

Mimořádně ambiciózní titul, kterým chce BioWare rozvést herní principy známé z Destiny. Těšít se tak můžeme na RPG online střílečku z mnoha světů, po kterých se budeme pohybovat jako žoldák ve speciálním obleku. Základem však má být silný příběh a multiplayer má být spíše otázkou hráčovy volby. Uvidíme, jak se EA poučí z průšvihů, jakými byl Mass Effect: Andromeda a SW: Battlefront 2.

Dost pecek jsme museli vynechat. Chybý mezi nimi ta vaše? Která to je?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama