20 nejlepších her první poloviny roku 2019: Kolik jste jich hráli?

Zamilovali si je hráči i kritici. Tady jsou nejlépe hodnocené videohry první poloviny letošního roku.
Nejlepší hry první poloviny roku 2019 podle Metacritic
Nejlepší hry první poloviny roku 2019 podle Metacritic
Capcom / Respawn Entertainment

reklama

Jistě znáte populární stránky Metacritic, které sbírají nejen videoherní recenze a průměrují jejich hodnocení, takže vzniká nové univerzální skóre, které by měly vyjadřovat průměr na celém internetu. A právě ty daly dohromady výsledky z první poloviny letošního roku.

Nejlepší dvacítka her napříč plaftormami pak vypadá následovně. Podotýkáme, že mnohá umístění dopadla plichtou, protože hry dostaly stejná skóre, takže sledujte čísla pořadí vedle jednotlivých titulů. Podělte se o své dojmy z žebříčku v diskuzi pod článkem.

1) Resident Evil 2 (2019)

Žádný obyčejný remaster zombie klasiky z roku 1998, ale kompletní převyprávění pomocí nových prostředků s jiným pojetím kamery, výtečnou grafikou i s momenty překvapení. V podstatě nová hra, která nestrhne jen nostalgiky.

2) Sekiro: Shadows Die Twice

Poslední zářez kultovního studia FromSoftware (Dark Souls, Bloodborne) je typicky hardcore akcí, která vám nedá nic zadarmo. Tentokrát v precizně zpracovaném příběhu z fantasy verze Japonska v době samurajů a ninjů.

3) Apex Legends

Perfektní kombinace všech populárních trendů online akcí dostala název Apex Legends. Tvůrci Titanfallu do ní zakomponovali jak battle roylale, tak důraz na specializované hrdiny s unikátními vlastnostmi i stylem. Když už se zdálo, že od ní pařani utíkají, chytla nový dech v druhé herní sezóně.

3) Slay the Spire

Všichni recenzenti se shodují, že jde o jednu z nejlepších indie her posledních her. Kombinace karetní bitevní hry spolu s průchodem věží a hutnými RPG prvky tvoří perfektně vyváženou kombinaci s nekonečnou variabilitou a znovuhratelností. Výsledkem je mnoho nových herních závisláků. 

3) Super Mario Maker 2

Můžete navrhnout, sdílet a hrát vlastní Super Mario levely, což už sice přinesla verze pro Wii U nebo 3DS, jenže tentokrát je však vše dotažené k dononalosti. Pokud nebudete chtít stavět, jde stejně o zřejmě poslední 2D Mario hopsačku, kterou kdy v životě budete potřebovat.

6) Devil May Cry 5
7) Sunless Skies
7) Steins; Gate Elite
7) MBL The Show 19
7) Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer feat The Legend of Zelda
7) AMID EVIL
12) Total War: Three Kingdoms
12) Outer Wilds
12) Devotion
12) Blaster Master Zero II
16) Wargroove
16) Mario & Kzugu: Bowser's Inside Story
16) Irony Curtain: From Matryoshka with Love
16) DiRT Rally 2.0
20) Crash Team Racing: Nitro-Fueled

Které hry jsou podle vás nadhodnocené a které naopak neprávem zapadly?

reklama

reklama