5 nejlepších her, které si zahrajete pouze na počítači

Nejvíce nestárnoucích herních pecek si stále zahrajete pouze na počítači.
Nejlepší hry, které si zahrajete pouze na PC
Nejlepší hry, které si zahrajete pouze na PC
Blizzard/Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Žijeme v době, kdy už málo velkých her vychází pouze na počítače. Když si projdete různé seznamy nejlepších her všech dob, jasně však dominují hry pro PC, protože jak řekl jeden neznámý moudrý herní stařec: "PC tady bylo a bude, i když už na všechny ty konzole padne prach."

Vybrat pětici bylo takřka nemožné a museli jsme vynechat například zástupce mnoha legendárních point-n-click adventur... Některé klenoty jsou prostě pro konzolisty příliš dobré.

Civilization

Myš a klávesnice jsou zásadní vybavení hráče strategií, proto není divu že  se na konzolích nikdy pořádně nechytly. Z desítek parádních strategických sérií jsme vybrali tu nejtrvanlivější a nejpopulárnější – božskou Civilizaci. Kdybychom sečetli, kolik u ní už hráči strávili hodin, asi bychom se dostali až někom do starověku... k počátkům civilizace.

Half-Life II

Nejlepší 3D střílečka všech dob, která časem spíše zraje. Jasně, ve srovnání se současnými tituly působí archaicky třeba její systém míření, příliš okaté skripty nebo rozsekání levelů na loadingy. Jenže její mírně upravený Source engine pohání i takové pecky jako Portal, Left 4 Dead, Dota 2 nebo Titanfall. Pokud někdy vyjde trojka, vsadíme se, že ji Valve nekompromisně vydá jenom na Steamu.

Oprava: Half-Life II vyšel i na Xbox a později byl v rámci edice Orange Box portován i na Xbox 360 a PS3. 

Diablo

Diablo, ďábelský návyková rubací RPG série, která drží nejeden prodejní rekord. Její první dva díly na konzolích nespustíte... a co si budeme podívat, jsou to díly nejlepší. Potvrdí to všichni, kdo u nich sbírali krutý spánkový deficit a nebo museli pravidelně kupovat novou myš. Málokterá zvládala vzdorovat klikací zuřivosti při dalších a dalších nájezdech pekelníků.

Poznámka: První Diablo vyšlo na PlayStation, ale s výrazným grafickým downgradem.

World of Warcraft/Starcraft

Nejzásadnější MMORPG všech dob si zahrajete pouze na počítači. Snad nemá smysl rozebírat, jaký úžasný svět a komunitu se Blizzardu podařilo vybudovat a jak kultovní postavení si stále drží, obvzlášť když se na podzim chystá už sedmé rozšíření Battle for Azeroth. A trochu neférově jsme museli propašovat ještě další blizzardí sérii – strategický klenot Starcraft.

Baldurs Gate II: Shadows of Amn

Byl to právě nástup konzolí, který milovníci poctivých RPGček viní za úpadek a debilizaci žánru. Vrcholem epických her na hrdiny je bezesporu druhé Baldurs Gate. Před pár lety navíc vyšlo v remasterované podobě, která z velké části vyhladila jeho technické vrásky. Můžete si ho dokonce zahrát i na iOS a Androidu, ale pokud nemáte tablet, tak to ani nezkoušejte. Pro týdny strávené v úžasném světě draků a katakomb je prostě PC stále ideální společník.

Jakou PC exkluzivitu byste určitě přidali do našeho seznamu?

Reklama
Reklama