Nejlepší karetní hry na mobilu: Zaklínač chce konkurovat Hearthstone

Pokud vás karetní hry ještě nedostaly a vyhýbáte se závislostem, pak raději nezkoušejte žádnou z níže uvedených.
Karetní hry Hearthsone a Gwent
Karetní hry Hearthsone a Gwent
Blizzard / CD Projekt RED / koláž

reklama

Když se řeknou karetní hry, tak se spoustě lidí stále vybaví prší, kanasta, pasiáns nebo poker. Jenže ony sahají daleko dál, hlavně ve spojení s imaginací, fantazijními světy a s možností hrát kdekoli sólově i online na mobilu. 

Vybrali jsme ty největší pecky současnosti s přihlédnutím k tomu, aby se daly hrát jak na iOS, tak na Androidu.

Hearthstone

Původně mělo jít o malou odbočku z obrovsky populárního světa Warcraftu, jenže nakonec se z ní stal fenomén a jeden z nejpopulárnějších e-sport titulů světa. Ohromnou strategickou bohatost doplňuje skvěle navržený interface vzbuzující pocit z hraní na desce skutečného stolu.

iOS, Android

The Elders Scrolls: Legends

Nemá smysl zastírat, že se jedná vlastně o variaci na Hearthstone, ale využívající lore další megapopulární série The Elders Scrolls. Každopádně bychom ji více doporučili začátečníkům, kterým nabídne větší flexibilitu, jak postupně pronikat do hloubky pravidel a k tužším bitvám. 

iOS, Android

Exploding Kittens

Explodující koťátka, to zní hodně přísně, ale taky lákavě. Není divu, že šlo o nejvíce populární projekt roku 2015 na Kickstarteru. Osvěžující změna proti sběratelským geekovinám je v podstatě variací na ruskou ruletu, kdy taháte různé karty, až prostě přijde ta explozivní. Tu však můžete pomocí ostatních karet různě krotit nebo "nasměrovat". Rychlá a ujetá zábava s parádním artworkem od The Oatmeal.

iOS, Android

Card Crawl

Jedná se o vylepšenou verzi klasiky pasiáns neboli solitaire. Nabízí nový rozměr tím, že vás vrhne do podzemního bludiště, hraje se zkrátka jako dungeon, v němž budete čelit monstrům či vojákům, ale pomůžete si kouzly i lektvary.

iOS, Android

Gwent: The Witcher Card Game

Zbožnovaná hra Gwent z videoherní adaptace Zaklínače se konečně dostává taky na Android. Kdo ji okusil, těžko odolával jejímu svůdnému mixu náhody, blafování, rychlého rozhodování a pečlivého skládání balíčku.

iOS, Android

Jaká je vaše nejoblíbenější? Nebo v seznamu chybí?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!