5 věcí, které potřebujete vědět o revolučním Call of Duty: Black Ops 4

Kdo říkal, že Call of Duty přešlapuje na místě?
Call Of Duty: Black Ops 4
Call Of Duty: Black Ops 4
Activision

reklama

Black Ops 4 vyložilo karty na stůl a potvrdily se dvě hlavní spekulace – hra skutečně nebude mít single playerovou kampaň a taky přinese svou vlastní verzi populárního módu battle royale s názvem Blackout. Shrnuli jsme pro vás ty nejdůležitější novinky:

1. Větší týmovost a specializace

Hra se bude v klasickém multiplayeru držet při zemi, tedy žádné jet packy či běhání po zdech. Užijeme si však skluzy a plavání včetně podvodního střílení. Návrat hlásí specialisté, mezi zatím ohlášené patří Seraph, Battery, Firebreak, Ruin a nováčci Ajax, Crash, Tork a Recon. Staří dostanou nové schopnosti, například Seraph dokáže pokládat ostnatý drát, Ruin zase používat grapple hook.

V traileru je ukázaná taky umělá zeď nebo mobilní štít. Zde se Black Ops dost blíží hitovce Overwatch, což? Ostatně s vývojem PC verze pomáhal Treyarchu právě Blizzard.

2. Automatická regenerace NE, automatické doplňování munice ANO

Zapomeňte na regeneraci zdraví jak jste byli zvyklí z minulosti. Nebudete sice muset sbírat lékárničky, ale zdraví vám bude doplňovat používání léčivých injekcí. Pomůže taky zdravotní specialista Crash. Naopak automaticky se bude doplňovat munice, ale není jasné jakým tempem, tedy zda budete muset taktizovat, aby vám v rozhodující chvíli nedošla.

3. Menší měřítko a konec sobeckého honění scóre

Mapy budou spíše menší až střední, protože se bude hrát 5 proti 5. Už se nebudou zobrazovat počty zabití a úmrtí u hráčů, ale pouze průměr zabití/smrtí. Hlavní je úspěch týmu, nikoli individuální skóre.

4. Epický zombie mód

Poprvé se dočkáme hned v den vydání tří zombie map. První z nich bude předělávka fanoušky zbožňované Mob of the Dead, opět se tedy vydáme do zamořeného Alcatrazu. Další dvě pak budou zcela nové s novými hrdiny.

První nová mapa se jmenuje IX a zvede nás do antického Říma, další s názvem Voyage of Despair nás vrhe přímo na Titanic plný nemrtvých pasažérů. Nová skupina hrdinů navíc bude moci kosit zombíky zcela libovolným způsobem. Sami si totiž nastavíte pravidla pomocí funkce Custom Mutations. Můžete měnit až 100 parametrů – včetně vašeho zdraví nebo zdraví, rychlosti či počtu zombíků; na kolik se bude hrát kol a tak dále. Hráči si taky budou moci sdílet vlastní výzvy a trumfovat se v nich...

5. Blackout – battle royale ve stylu Call of Duty

V novém battle royale módu se spojí celá historie Call of Duty. Na obří mapě najdete všechna povědomá prostředí a místa, vrací se i legendární postavy jako Mason, Menendez nebo Richtofen. Na výběr bude taky ohromné množství známého vybavení, zbraní i dopravních prostředků. Zkrátka se ocitnete ve snu každého fanouška série. Hra však už nepoběží na Steamu, ale výhradně na službě Battle.net.

Tak co, těšíte se na 12. října, kdy nové Black Ops 4 vtrhnou do světa?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama