GTA V dostane zásadní vylepšení. Tvůrci odhalili pětici razantních změn

Konečně jsou venku konkrétní vylepšení, s nimiž přijde remaster herního megahitu GTA V.
Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V
Rockstar Games

reklama

Tvůrci z Rockstar Games na svém oficiálním blogu zveřejnili seznam vylepšení, s kterými už  v polovině března přijdou vylepšené verze her GTA V a GTA Online, určené pro aktuální generaci konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Kromě technických vychytávek se můžeme těšit na rozšíření obsahu i hratelnosti.

Vše jsme shrnuli do pěti přehledných bodů:

1) Tři grafické módy, dva s ray tracingem

Vybírat půjde ze tří úrovní grafiky. Fidelity Mode nabídne tu nejlepší možnou v nativním 4K rozlišení, s ray tracingem a snímkovou frekvencí 30 fps, v případě Series S toho rozlišení bude upscalované. Performance Mode má nabídnout 60 fps, ale 4K rozlišení už bude upscalované (1080p u Series S). Jakýmsi hybridem pak bude mód Performance RT, který cílí taky na 60 fps a nabídne i ray tracing, rozlišení bude rovněž upscalované na 4K, ale z nižšího než v případě Performance Mode.

2) Realističtější voda i lepší efekty

Co se týče grafiky, můžeme se těšit ještě na kvalitnější textury, implementaci HDR, lepší nasvícení a stíny, kvalitnější a realističtější provedení vody, stejně jako na modernější provedení anti-aliasingu, motion-blur nebo lépe vypadající exploze.

3) Živější město, které lze vnímat všemi smysly

Ve městě potkáme více aut i chodců, v krajině pak čeká hustější a hezčí vegetace. Přepracován byl zvuk, aby podporoval pokročilejší audio enginy obou konzolí, v případě PS5 jde o Tempest 3D, v případě nových Xboxů pak Spatial Sound. Slíbena je taky haptická odezva i adaptivní triggery u playstationového ovladače DualSense. Výrazně rychlejší načítání je pak samozřejmostí.

GTA V
Autor: Rockstar Games GTA V

4) Nový obsah, tutorial i úvod

GTA Online přijde s novým úvodem a tutoriálem. Z přepracovaného menu půjde skočit rovnou do freemodu, závodů nebo heistu. Informaci o nových vozidlech a obsahu si tvůrci ještě nechávají v záloze. Speciálně pro nové hráče GTA Online je pak připravena funkce Career Builder, která nabídne do startu 4 miliony virtuálních dolarů na auta, zbraně či nemovitosti.

5) Migrace, cena a dostupnost

GTA Online bude k dipozici nezávisle na GTA V a pro majitele PS5 bude první tři měsíce po vydání zdarma, a když si ji včas vyzvednou, už jim zůstane. Svůj postup z příběhu i GTA Online si hráči z PS4 a Xboxu One verze hry můžou přenést skrze Rockstar Games Social Club. Autoři však upozorňují, že do cloudu půjde přenést jen jedna uložená hra a save bude k dispozici po do dobu 90 dní. Migrace postavy na PS5 a Xbox Series začíná 15. března a preload digitální verze remasteru z PS Storu a MS Storu pak už 8. března.

GTA V
Autor: Rockstar Games GTA V

Cena updatu a samostatné krabicové verze, která by měla přijít až v dubnu, ještě nebyla oficiálně zveřejněna. 

Těšíte se, nebo si počkáte na oznámení GTA VI, které už klepe na dveře?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!