5 zásadních důvodů, proč je příběh Zaklínače 3 pořád tím nejlepším ze všech!

Poláci nastavili laťku hodně vysoko!
Zaklínač 3: Divoký hon
Zaklínač 3: Divoký hon
CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dospělí hráči si často stěžují na to, že je nehráči označují za dětinské, protože ve hrách jde pořád o to samé. Zachránit svět, zabít nesmyslný počet nepřátel, nebo opakovat stále stejné činnosti dokola. Občas se ale objeví dospělé hry, o kterých mluví hráči ještě dlouho po jejich vydání a už nyní, bezmála dva roky od zahájení prodeje Zaklíanče 3 je jisté, že se tenhle polský opus zařadí po jejich bok.

Pokud s námi souhlasíte a chtěli byste si připomenout, za co obdržel Zaklínač 3 jedny z nejpozitivnějších recenzí v historii videoher, máme pro vás pět nejdůležitějších důvodů, pojících se s příběhem. Jdeme na to!

1) DRSNÝ A UVĚŘITELNÝ SVĚT

Jednou z nejdůležitějších veličin Zaklínače, ať už se bavíme o knihách nebo hře, je realisticky vykreslený svět, který řeší nám velmi blízké otázky. Sociální vrstvy, rasová nesnášenlivost, opovrhování nebo nepřiměřený obdiv ke konkrétním obyvatelům a fungující geo-politické rozvržení. Svět je to náležitě tvrdý a zaklínači to v něm nemají ani trochu lehké.

2) ŽÁDNÁ PŘEHNANÁ ROMANTIKA

Fantasy díla bývají často zatížená notnou dávkou patosu a romantiky, v tomto ohledu je ale Zaklínač příjemnou výjimkou a skvěle pracuje s cynismem. Zároveň také demonstruje, že věci nemusí být takové, jak o nich zpívají bardi. Například romantický a láskyplný vztah Geralta s Yennefer je – technicky vzato – prokletím a přijít na tuhle záležitost je zkrátka opojné.

The Witcher 3
The Witcher 3
CD Projekt RED

3) MONSTRA S LIDSKOU TVÁŘÍ

Také monstra, proti kterým Geralt bojuje, nespadají do roviny otřepaných klišé a často zjistíte, že jde zkrátka jen o zvíře poháněné pudy, případně o prokletého člověka, který zkrátka nemá na vybranou. Zabít, či nezabít?

4) DOBRO A ZLO V ROVNOVÁZE

Příběh Zaklínače 3 nikoho příliš nesoudí a nesnaží se vám podsouvat, abyste všechny skutky činili jen v dobré víře. Protože co je dobro? Dobro je jen to, co se vám zdá správné, ale už to tak nemusí vnímat lidé kolem vás. A naopak, samozřejmě. Odráží se to i v jednotlivých příbězích, kdy například volíte, jestli zabít vlkodlaka, aby nezabil svoji sestru, která je však sama vražedkyní. Nést odpovědnost za své činy je dalším z mnoha lákadel této hry.

5) MILOSTNÉ TROJÚHELNÍKY

Láska je krásná, ale hodně ošemetná věc, zvlášť jste-li člověkem, který je v určitých kruzích považován za hrdinu, i když v jiných za nechutného mutanta a psance. Geralta milují ženy, on miluje je, ale pořád nad ním visí ona zmiňovaná „kletba“ v podobě osudového spojení s Yennefer. Milostné a často hodně bolestivé trojúhelníky tak připomínají skutečný svět, což je to nejdospělejší, čeho jsou současné hry schopné.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama