9 herních obalů, které jsou tak boží, že bychom je chtěli jako plakáty na zeď

Zatlačte slzu vzpomínkami na klasiku.
Nejlepší klasické videoherní obaly
Nejlepší klasické videoherní obaly
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V éře digitálních her se herní obaly stávají stále vzácnější komoditou. Vzpomněli jsme na devatero z těch, které jsou buďto uměleckou klasikou nebo jim jednoduše vděčíme za krásné vzpomínky.

9) Ico

Hned první případ patří mezi naprosté skvosty – Ico u nás sice není tak populární titul, obal vás však naprosto vtáhne do jeho atmosféry a fantastického světa.

Ico
Autor: Team Ico Ico

8) Star Wars: Knights of the Old Republic

Naopak KOTOR platí za titul, který nám pomohl přečkat ty slabší momenty z prequelové ságy Hvězdných válek. Zatímco George Lucas se snažil vybičovat Haydena Christensena k hereckým výkonům, my prožívali daleko hlubší prequel - a klasický obal hry proto dýchá desítkami hodin dobrodružství.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Autor: LucasArts Star Wars: Knights of the Old Republic

7) Quake III Arena

Jednoduchý jako břitva, brutální jako do noci se táhnoucí LAN párty. Dodnes nám v hlavě zní slova jako „frag“ nebo „railgun“. Obal Quakea III nám sice trochu vyvolává posttraumatický syndrom ze všech těch smrtí… takový je však život pařana.

Quake III Arena.
Autor: idSoftware Quake III Arena.

6) Left 4 Dead

Geniální minimalističnost, která by buďto mohla patřit čtvrtému dílu nějaké ságy nebo hře se čtyřmi protagonisty. I v éře nejrůznějších zombie her/filmů/seriálů má obal Left 4 Dead své unikátní kouzlo.

Left 4 Dead
Autor: Valve Left 4 Dead

5) Borderlands

Brutální vraždění ještě nikdy nebylo tak barevně zábavné! Borderlands patří do vzácné sorty her, které virtuální násilí dovedly podat skutečně s nadhledem. A nic to neukazuje tak dobře, jako malůvka na krabici.

Borderlands
Autor: Gearbox Software Borderlands

4) Grim Fandango

Jedna z nejlepších adventur všech dob je vtipnou variací na klasické noirové detektivky… ze záhrobí. Akurátně vůči tomu je Grim Fandango oděno do plakátu, který úspěšně tlumočí obojí!

Grim Fandango
Autor: LucasArts/Disney Grim Fandango

3) Skyrim

I když Skyrim přišel již v éře, kdy digitální hry kráčely vstříc všeobecnému rozmachu, krabičku s tímhle výjevem přesto vlastní nenulový počet z nás. Majitele poznáte dobře – při pohledu na obrázek dostanou husinu a zalesknou se jim oči…

Skyrim
Autor: Bethesda Skyrim

2) GTA: Vice City

Gangsterka nejvyšší jakosti je dost možná nejlepší věcí, jakou kdy Rockstar vrhl na světlo světa - ve své době byla naprosto bezkonkurenční. Osmdesátková atmosféra ze sluncem a zakázanými slastmi zalité digitální obdoby Miami z krabice přímo sálá!

Grand Theft Auto: Vice City
Autor: Rockstar Grand Theft Auto: Vice City

1) Doom

Akce! Napětí! Monstra! Romantika! Krabice Dooma má vše, snad s výjimkou toho posledního – ale to jenom pokud opravdu dojemnou láskou nezbožňujete pořádné futuristické kvéry. Doom je láska, jejíž retro kvality dodnes zůstávají slzopudně povědomé.

Doom
Autor: idSoftware Doom
Reklama
Reklama