Grafiky od AMD konečně dohánějí GeForce. Dostávají novou funkci, která dramaticky zvýší jejich výkon

Hráči ji ochutnají už tento měsíc.
Grafické karty AMD konečně dostávají funkci rekonstrukce obrazu pomocí umělé inteligence
Grafické karty AMD konečně dostávají funkci rekonstrukce obrazu pomocí umělé inteligence
AMD

reklama

AMD konečně oficiálně uvedlo svou vlastní verzi technologie na zvýšení výkonu a zlepšení kvality obrazu, která se jmenuje FidelityFX Super Resolution neboli FSR. Slibuje podobné výsledky jako konkurenční DLLS od Nvidie, ačkoli princip jejího fungování je trochu jiný.

Technologie slibuje průměrné navýšení snímkové frekvence u her zhruba o polovinu při zachování stejné kvality obrazu. Hra se totiž bude renderovat v nižším rozlišení a do vyšší kvality ho převede umělá inteligence. FSR půjde nastavit ve čtyřech stupních – ultra kvalita, vyšší kvalita, vyvážený mód a režim výkonu. 

Nejkvalitnější mód by měl zvýšit snímkovou frekvenci zhruba o třetinu, zatímco režim výkonu zvýší fps až na trojnásobek původní hodnoty, jak ukazuje srovnání ze hry Godfall v nejvyšším nastavení, raytracingu a rozlišení 4K.

Srováníní různých režimů FSR ve hře Godfall
Autor: AMD Srováníní různých režimů FSR ve hře Godfall

Jelikož je FSR postaveno jako otevřený formát, bude fungovat nejen na grafických kartách AMD (řady RX 6000, RX 5000, RX 500 i Vega), ale i na konkurenčních Nvidia a to dokonce na starých GTX 10, kde nefunguje ani DLSS. Funkce bude uvedena do prvních deseti her 22. června, další tituly mají následovat.

Jelikož PlayStation 5 a Xbox Series X/S běží na technologii AMD, jistě taky dostanou FSR formou updatu. Na přesný termín si však budou muset konzoloví hráči ještě počkat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!