Anthem prý čeká kompletní restart. Co se má změnit?

Zatracovaná online hra má dostat nový život.
Anthem
Anthem
BioWare / EA

reklama

Mělo jít o výkladní skříň online akčních RPG titulů, ale vše nakonec dopadlo bolavým fiaskem. Hra Anthem vyšla na začátku roku v neuspokojivém stavu s nedostatkem zajímavého obsahu a hráči se od ní poměrně rychle odvrátili, což se nepodařilo vývojářům z BioWare zvrátit.

Z firmy začaly odcházet klíčoví zaměstnanci a zdálo se, že podpora celého titulu postupně vymizí do ztracena. Podle informací magazínů Eurogamer a Kotaku se však situace nakonec vyvíjí úplně jinak a studio se pustilo do velké předělávky, které se přezdívá Anthem 2.0 nebo Anthem Next.

Nový a lepší Anthem

Podstatnou změnou mají projít základní pravidla i herní mechaniky – vývoj postavy i vyvážení RPG prvků a obtížnosti, systém misí či lootu. Uvažuje se taky o rozdělení mapy, aby připadné chyby při aktualizacích nezasáhly nutně celou hru. Autoři zkoušejí i novinku, kdy bude zrušena povinnost se po každé splněné misi vrátit zpět na základnu Fort Tarsis.

Vývojáři si však zatím lámou hlavu s tím, jakým způsobem dostanou změny mezi hráče. Zda jako postupné vylepšování jako třeba u No Man’s Sky, velký balík ve stylu The Taken King pro Destiny či jako úplně nový titul, který by si však nemuseli kupovat hráči, co už vlastní původní Anthem.

Doufáte, že se podaří vrátit Anthem nový život?

reklama

reklama