Assassin's Creed měl skončit na vesmírné lodi. Co bylo původně v plánu?

Měli jsme se taky dočkat zkázy kosmických rozměrů.
Assassin’s Creed The Ezio Collection
Assassin’s Creed The Ezio Collection
Ubisoft

reklama

Populární videoherní série Assassin's Creed (AC) měla být původně uzavřenou trilogií a končit v kosmické lodi mířící k novým světům. Prozradila to univerzitní práce Larse de Wildta, belgického doktoranda Katolické univerzity v Lovani, jejíž části zveřejnil magazín Eurogamer

Ve zmíněné práci se zabýval využíváním náboženství v dílech Ubisoftu a při té příležitosti mluvil i s tvůrcem série AC Patricem Désiletsem a kreativním šéfem AC 3 Alexem Hutchinsonem. Dozvěděl se od nich taky o velkolepém plánu na konec původní trilogie.

„Třetí hra měla končit konfliktem v současnosti, v němž by Desmond Miles dokázal porazit organizaci Abstergo s využitím znalostí a dovedností získaných od Altaira z prvního a Ezia z druhého dílu. Rok 2012 měl být taky koncem světa, jak bylo mnohokrát předpověděno, a Desmond Miles s Lucy Stillman by mířili za založením civilizace někde jinde – jako Adam a Eva,“ uvádí Lars de Wildt. Když se zeptal tvůrců, kde by to celé končilo, řekl mu Désilets jenom: „Bum! Na kosmické lodi přece! Dodal, že hrdinové by se tím vydali i za zkoumáním mimozemského původu Isu.

Desmond Miles ze série Assassin's Creed
Autor: Ubisoft Desmond Miles ze série Assassin's Creed

Jenže třetí díl se nakonec ubíral jinou cestou i vzhledem k dalším plánům, které Ubisoft s úspěšnou sérií měl. Místo toho, aby se soustředil na moderní dějovou linku s Desmondem Milesem, ponořil se klasicky do minulosti, tentokrát do doby Americké revoluce. Desmond sice v závěru skutečně čelil konci světa, jak bylo naplánováno, ale úplně jiným způsobem – nakonec se pro lidstvo obětoval aktivací centrálního chrámu.

Co říkáte na plánované vyvrcholení původní trilogie Assassin's Creed? 

reklama

reklama