Fanoušci Assassin’s Creed slaví! První obrázek z nového dílu odhalil famózní návrat ke kořenům

První snímek z chystaného pokračování slavné série Assassin’s Creed ukazuje hlavního hrdinu a prozrazuje prostředí, v němž se hra bude odehrávat.
Assassin's Creed Mirage
Assassin's Creed Mirage
Ubisoft

reklama

Nedlouho poté, co unikl na internet první obrázek z chystaného nového dílu Assassin's Creed, se Ubisoft rozhodl ukončit mlčení a oficiálně hru oznámil. Bude se jmenovat Assassin's Creed Mirage a už brzy se dozvíme více. Dost už však napovídají samotné dva obrázky...

Je z nich patrné, že se spekulace o tom, že se hra bude odehrávat v Bagdádu, bezezbytku naplní. Časově by se pak mělo jednat o období v letech 860 až 870 našeho letopočtu. Hlavním hrdinou by měl být Basim, tedy hlavní protagonista z dosud nejnovějšího dílu Valhalla. Původně se totiž mělo jednat o přídavek, z něhož se nakonec vyklubal samostatný titul menšího rozsahu.

Dočkat bychom se měli jakéhosi návratu ke kořenům – tedy menších lokací, omezených RPG prvků, ale většího důrazu na plížení, zabijácké techniky a celkově sevřenějšího příběhu s lineárnější hratelností. Do hry budou zasazeny i orientální báje a pověsti, jak je zřejmé z uniklého snímku, v němž je propagován jeden (zřejmě bonusový?) quest „The Forty Thieves“ odkazující na pohádku o Ali Babovi a čtyřiceti loupežnících.

K oficiálnímu artworku se skákajícím asasínem přidali vývojáři taky informaci o chystané prezentaci Ubisoft Forward. Odehraje se už 10. září a dozvíme se na ní více nejen o hře Mirage, ale taky o Assassin's Creed Infinity, což je chystaná platforma, na níž budou dalších několik let vycházet nová asasínská dobrodružství coby placený obsah.

Těšíte se?

Zdroj: IGN

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!