Assassin’s Creed se vrací ke kořenům. První trailer hry Mirage ukazuje divoké honičky ulicemi Bagdádu

Legendární asasínská čepel bude tentokrát skutečně skrytá.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Assassin's Creed Mirage
Ubisoft

reklama

Nový, a přesto povědomý. Assassin's Creed Mirage se vrací do stejného období i oblasti jako úplně první hra z asasínské série, tetokrát půjde o Bagdád roku 861. Vrátí se i lineárnější herní styl, aby fanoušci mohli tím nejlepším způsobem oslavit 15. výročí značky.

Tvář hlavního hrdiny už jsme taky mohli poznat. Jde o Basima Ibn Ishaqa, který sehrál důležitou roli v AC Valhalla, zde je však mladším pouličním zlodějem. Do řádu ho zasvětí mentorka Roshan, které propůjčila hlas herečka Shoreh Aghdashloo (Expanze, Dům u jezera). Velkou roli má Roshan i v prvním cinematickém traileru. Ten vrcholí zasvěcovacím rituálem s amputací prsteníčku, aby se na ruce uvolnilo místo pro skrytou čepel ve stylu klasických asasínských her.

Assassin's Creed Mirage
Autor: Ubisoft Assassin's Creed Mirage

Odkazů na historii celé franšízy se to v ukázce jenom hemží. Vývojáři z Ubisoft Bordeaux slibili, že vintage hratelnost v modernizovaném kabátě je přesně jejich cílem, takže zmenšili svět, osekali RPG prvky a věnovali se hlavně plížení a kvalitní příběhové kostře.

Hra vyjde v dosud neupřesněný termín roku 2023. Spolu s ní se na akci Ubisoft Forward představily taky další chystané asasínské hry – mobilní open-world Codename Jade z feudální Číny a pak taky dvojice Codename Red ze samurajského Japonska a Codename Hex ze středověké Evropy v době inkvizice. Obě vyjdou už na platformě Assassin’s Creed Infinity, což bude jakýsi vstupní bod do budoucích dobrodružství. Infinity by mělo nabídnout také bohatou multiplayerovou složku.

Těšíte se na Mirage, nebo spíše Čínu, Japonsko či čarodějnické procesy v evropském středověku?

Zdroj: Rock Paper Shotgun

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!